Міська влада підтримуватиме фінансово ОСББ і в 2018 році

Дата: 8-09-2017, 21:34

Міська влада підтримуватиме фінансово ОСББ і в 2018 році
Цього тижня виконком погодив проект рішення міської ради щодо продовження дії міської програми щодо підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2018 рік.

Начальник відділу сприяння ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Оксана Прітченко, розповіла, що метою програми є модернізація житлового фонду міста, підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків ОСББ. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

А також пояснила основні умови та пропорції співфінансування ОСББ, передбаченні програмою:

Протягом одного бюджетного періоду розглядається та може бути задоволене одне звернення ОСББ, асоціації ОСББ щодо виділення коштів для співфінансування капітального ремонту у будинку (це обмеження не стосується звернень щодо капітального ремонту ліфтів).

Здійснення капітального ремонту житлового фонду ОСББ передбачає дольову участь ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків, участі у Державній цільовій економічній програмі енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на відповідні роки (далі - Державна програма), обласних та міжнародних програм.

Виділення коштів на встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів, ремонт покрівлі, модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем, улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, тощо, - проводиться на умовах співфінансування, а саме:

- для ОСББ, які звернулися вперше:

60% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
40% - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

- для решти звернень:
40% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60% - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

Виділення коштів на утеплення стін, заміну вікон та дверей в місцях загального користування проводиться для ОСББ за умови залучення кредитів державних банків з метою участі у Державній програмі, на умовах співфінансування, а саме:

40 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60 % - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

Виділення коштів з міського бюджету на капітальний ремонт ліфтів у будинках ОСББ проводиться на умовах співфінансування, а саме:

70% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
30% - кошти ОСББ, інші залучені кошти.
– Кількість звернень щодо капітального ремонту ліфтів не обмежується. Звернення щодо капітального ремонту ліфтів не позбавляє ОСББ права скористатися умовами співфінансування, передбаченими для першого звернення на виконання інших видів капітального ремонту житлових будинків, згідно цієї Програми, – наголошує Оксана Прітченко.

За її словами, крім співфінансування капітальних ремонтів будинків ОСББ, програмою передбачене відшкодування суми відсотків за користування кредитними коштами, залученими ОСББ, на здійснення енергозберігаючих заходів.

Розмір відшкодування відсотків за надані ОСББ кредитно-фінансовими установами кредити становить 100% відсоткової ставки, передбаченої кредитною угодою.
Відшкодування здійснюється строком не більше 1-го року з початку дії кредитного договору.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода