Як дізнатись про наявність вакцин від COVID-19 та графік роботи пунктів щеплення?

Як дізнатись про наявність вакцин від COVID-19 та графік роботи пунктів щеплення?

Вакцинація – єдиний безпечний спосіб набути імунітет до COVID-19, а в разі захворювання – перенести його легше й знизити ризик розвитку ускладнень. 

Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах.

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за лінком або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Чи працюють зараз пункти щеплень у торговельно-розважальних центрах та інших громадських місцях? 

Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, із безпекових міркувань була зупинена.

Мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД – чинна. Графік роботи пунктів щеплень у медзакладах в областях можна переглянути тут.

Які вакцини проти COVID-19 доступні в Україні? 

Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer»  − вакцина «Comirnaty» для дітей). Та Омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer») для бустерних щеплень.

Кому потрібно зробити бустерне щеплення проти COVID-19?

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

Усі наступні щеплення після третього називають додатковим бустером (в деяких країнах він має назву «сезонний бустер»). Його рекомендує лікар пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19: людям, старшим за 60 років; тим, хто має серйозні супутні хвороби; особам, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар із огляду на історію хвороби пацієнта та прийняті рекомендації МОЗ України.

 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

Подібні публікації

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x