Виробники сучасних автомобілів приділяють велику увагу безпеці водія і пасажирів. Для цього машини обладнуються комплектами подушок безпеки, системами стабілізації під час екстрених гальмувань та іншими пристосуваннями. Але навіть при цьому ризик отримати травму під час аварії залишається цілком реальним. Щоб мати можливість надати першу допомогу постраждалим до приїзду лікарів, у машині потрібно мати певний набір медикаментів і медичних матеріалів. У статті ми підкажемо, якою має бути автомобільна аптечка.
На що звернути увагу
Щоб зробити все правильно, потрібно врахувати декілька аспектів.
Актуальний перелік
Збирати препарати та медичні товари потрібно відповідно до переліку, який відповідає актуальним вимогам Правил дорожнього руху. Цей список можна знайти в інтернеті на спеціалізованих сайтах. До обов’язкового переліку входять:
* стерильні перев’язувальні матеріали (бинти, марлеві серветки, пластирі різних розмірів);
* антисептики (спиртові серветки, розчин хлоргексидину або перекису водню, йод або зеленка);
* засоби для зупинки кровотечі (джгут або турнікет для зупинки артеріальної кровотечі, гемостатична губка чи порошок);
* протизапальні та знеболювальні препарати (парацетамол, ібупрофен);
* мазь або гель для зняття болю (диклофенак, кетопрофен);
* препарати від алергії (лоратадин, цетиризин);
* засоби першої допомоги за опіків;
* шини та засоби для іммобілізації;
* засоби для проведення штучного дихання;
* ножиці та пінцет.
Також мають бути стерильні медичні рукавички для надання допомоги.
Термін придатності
Усі складові автомобільної аптечки мають бути з хорошим терміном придатності. Якщо під час купівлі ліків не звертати на це уваги, доведеться постійно перевіряти вміст аптечки і замінювати прострочені найменування.
Додаткові препарати
Стандартний набір потрібно доповнити медикаментами, які необхідні саме вам. Якщо ви приймаєте будь-які ліки або хочете завжди мати в машині щось певне для дітей, це також слід покласти в аптечку.
Пакування
Для пакування медикаментів потрібно використовувати м’який чохол або пластикову коробку. М’яку сумку зручніше тримати в бардачку або на задньому склі машини, оскільки вона займає менше місця, а її вміст не гримить під час тряски. Зате в пластиковому боксі медикаменти краще захищені від зовнішніх впливів. Щоб вміст аптечки краще зберігся, її потрібно берегти від температурних перепадів і впливу прямих сонячних променів.
Правильно зібрана аптечка буде незамінною за надання першої допомоги в разі нештатної ситуації під час поїздки.
*партнерський матеріал