Уже за місяць у Черкасах стартує «КіноШот»

Дата: 16-07-2018, 14:00

Уже за місяць у Черкасах стартує «КіноШот»
26 фільмів українського та зарубіжного виробництва боротимуться за перемогу у конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно «КіноШот», що стартує у Черкасах уже 16 серпня. Так завершився відбір стрічок короткого метра, який тривав понад два місяці. Про це на прес-конференції розповіли учасники організаційного комітету фестивалю «КіноШот».

– Прийом заявок на конкурс тривав майже три місяці. Цьогоріч ми ускладнили умови, за якими відбувався прийом робіт до конкурсу. Так ми змогли уникнути великої кількості неякісних фільмів, які б доводилося б переглядати відбірковій комісії, – говорить програмний директор фестивалю Олександр Гусєв. – Самі ж фільми на чолі зі мною відбирали разом кращі діячки культури й кіномистецтва. Це Олена Миколаївна Чередниченко – журналіст, ініціатор і керівник проекту «Українське кіно на Донбасі», а також креативний директор проекту з творчої освіти для дітей «Жовтий Автобус»; та Ірина Татаренко – журналіст, головний редактор Panorama (бортовий журнал МАУ).

Відтак, до участі у конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно відібрали 9 українських фільмів, які увійшли в національну програму, 10 фільмів анімаційної програми (виробництва країн Угорщини, Великобританії, Китаю, України) та 7 стрічок, які сформували міжнародну програму. Туди увійшли фільми з таких країн, як Білорусь, Німеччина, Киргизстан, Індія, Бельгія, Великобританія.

Водночас «КіноШот» відбуватиметься у кількох локаціях. Традиційно – Долина Троянд зустрічатиме покази національної програми, також там відбудеться закриття фестивалю. А другою локацією, завдяки співпраці з міською владою, вдалося обрати кінотеатр «Україна».

– Цей фестиваль є родзинкою нашого міста. Він приваблює до Черкас і гостей з багатьох інших міст України. Саме тому місто допомагає в закритті багатьох організаційних і фінансових питань. Мені приємно, що наші комунальні заклади мають за честь приймати такі заходи, – заужив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Організатори зазначають, що цьогорічний фестиваль – ювілейний. Так «КіноШоту» виповнюється три роки з часу першого проведення, а тому для містян і гостей Черкас приготували чимало «подарунків». Один із них – це продовження терміну проведення фестивалю. Замість традиційних трьох днів заходу, фестиваль крутитиме фільми 4 дні, 3 з яких передбачають покази у мальовничій Долині троянд.

– Проте, щоб організувати якісні покази й у приміщенні, й у Долині троянд ми змушені шукати додаткові кошти для монтажу й обслуговування спеціальної сцени. Це вартуватиме нам понад 70 тисяч гривень, тому ми звернулися по допомогу на краундфандинговий майданчик «Велика ідея», адже фестиваль – це не просто розвага, а напрямок розвитку для міста в цілому. Тому просимо долучитися всіх, кому не байдуже! – зауважив член оргкомітету «КіноШоту» Сергій Костенко.

Тож, підтримати фестиваль можна за посиланням – https://bit.ly/2KmhmqO
А останні новини дивитися тут - http://kinoshot.mistoche.org.ua/

Також у родині «кіношотівців» вібулося поповнення – що організаційний комітет розширився на одну людину. До організаторів доєдналася Лариса Воропай, голова ГО «Яворина», яка візьме на себе певні моменти фестивалю.

А ще «КіноШот» потребує волонтерів, кажуть а оргкомітеті. Особливих вимог до волонтерів немає – потрібно лише бажання і можливість працювати в дні фестивалю на локаціях. Спеціальну анкету для охочи бути волонтерами на фестивалі обіцяли розмістити на своїй сторінці у Фейсбук.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода