За 2 дні на Черкащині знищили 355 вибухонебезпечних предметів

За 2 дні на Черкащині знищили 355 вибухонебезпечних предметів

Піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Черкаській області майже щодня проводить роботу щодо обстеження території області, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Так впродовж минулої доби здійснено виїзд, під час якого виявлено, вилучено та знищено 292 боєприпаси часів війни. Про це інформує прес-служба ДСНС України в Черкаській області.

Так 22 вересня у селі Роги Маньківського району під час проведення археологічних розкопок виявлено велику кількість вибухонебезпечних предметів часів війни. Одразу на місце виявлення небезпечних знахідок прибули сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які протягом двох діб проводили обстеження прилеглої території на вміст вибухонебезпечних предметів часів війни та їх знищення. Усього піротехнічна група на спеціальному полігоні підірвала 292 боєприпаси, серед яких 228 артилерійських снарядів калібром 45 мм, 1 артилерійський снаряд діаметром 50 мм, 17 артилерійських снарядів діаметром 76 мм, 2 гранати РГД-33, граната РГ-14 та 43 інших вибухонебезпечних предметів часів війни.

Також напередодні 21 вересня в Умані група підводного розмінування 1 Спеціалізованого центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України завершили роботи по обстеженню дна кар\’єру в урочищі Карпівка. Водолазами Служби порятунку виявлено та піднято на поверхню 63 вибухонебезпечних предметів часів війни. Після ідентифікаціє встановлено, що це 50-кг авіаційна бомба, 2 артилерійських снарядів калібру 107 мм та 60 артилерійських снарядів 45 калібру.

Загалом, з початку року піротехнічним підрозділом АРЗ СП вилучено та знищено 802 вибухонебезпечних предметів, серед яких 6 авіабомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
розбирати вибухонебезпечний предмет;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам\’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x