Як не потрапити в «біле рабство» обговорили в «Новій Добі»

Як не потрапити в «біле рабство» обговорили в «Новій Добі»

Сьогодні на продовження інформаційного марафону «16 днів проти насильства» у прес-центрі «Нової Доби» мова йшла про протидію торгівлі людьми. Наші гості – представниця БО «Від серця до серця» Ольга Волкова та фахівчиня з соціальної роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Ченбай.

Як не потрапити в «біле рабство» обговорили в «Новій Добі»
– Проблема торгівлі людьми наразі актуальна, як ніколи. Безумовно, торгівля жінками є складовою частиною злочину «торгівля людьми». Однак поняття «торгівля людьми» є більш широким: об\’єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку, – зазначає представниця БО «Від серця до серця» Ольга Волкова. – Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.
За даними ЮНІСЕФ понад 1,2 млн дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми. Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ).
Як не потрапити в «біле рабство» обговорили в «Новій Добі»

– Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими, – наголошує фахівчиня з соціальної роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Ченбай. – Якщо ваші права на вільне пересування обмежують, негайно звертайтеся за допомогою.

За кордоном.
Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:
• Посольств/консульських установ України за кордоном;
• Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
• Місцевих правоохоронних органів;
• Організацій української діаспори;
• Інших організації та установ (наприклад, релігійних).
Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В Україні.
В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України.
Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідні служби.
Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x