Помер відомий письменник Василь Захарченко

Дата: 5-12-2018, 12:01

Помер відомий письменник Василь Захарченко
Пішов із життя Васи́ль Іва́нович Заха́рченко (нар. 1936, с. Гутирівка, Полтавська область) – український письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила письменниця, депутат облради Валентина Коваленко.

«НА ВІДСТАНІ ЗОЙКУ: ВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ. ВЕЛИКА ВТРАТА.

Сьогодні спинив свою життєву дорогу ВЕЛИКИЙ УКРАЇНЕЦЬ, відомий письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Василь Іванович Захарченко. Неймовірної української енергетики людина, ВОЇН-ЗАХИСНИК української МОВИ, ДУХУ, ІСТОРІЇ народу. Репресований. Чудовий прозаїк, публіцист, один із укладачів «Реабілітованих історією»; учасник усіх українських майданів…
На жаль, втрачаємо кращих. І маю неперебутнє бажання у цей складний історичний час відчувати, що таким велетам духу є заміна. Глибоке співчуття дружині і доньці письменника. І всім нам.

Ось цитата із щоденника Василя Івановича від 22 червня 2005 року:
«Ми, українці, найнещасніший народ у світі, бо жоден народ не має у себе під боком такого підступного, підлого, азіятськи жорстокого, татарськи бездушного сусіда, як у нас. Ми й самі винні, що по дурості своїй дозволили, посприяли рознахабніти Московії, добровільно піддавшись їй 1654 року в Переяславі. Цим ми надзвичайно употужнили цю дику імперію. Лігши під її ноги живим мостом у Європу…».
Пророчо…»

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода