Майже 2 тисячі демобілізованих черкаських бійців знайшли роботу

Майже 2 тисячі демобілізованих черкаських бійців знайшли роботу

Із початку проведення демобілізації до служби зайнятості області звернулось 4,8 тисячі демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у військових діях на Сході. За період 2018-го до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулось майже 700 осіб. Про це «Нова Доба» дізналася у прес-службі Черкаської обласної служби зайнятості.

За освітнім рівнем 39 % – особи з вищою освітою, 45 % мають професійно-технічну освіту і кожен шостий отримав середню освіту. Фахівці служби зайнятості у своїй роботі з учасниками бойових дій враховують їхні власні потреби та надають широкий спектр соціальних послуг. При наданні послуг демобілізованим військовослужбовцям використовується індивідуальний підхід.

Загалом за сприяння служби зайнятості роботу отримали майже 1,9 тис. демобілізованих учасників АТО.

Окрім цього, демобілізованим учасникам АТО, які не мають роботи, служба зайнятості пропонує розпочати власну справу. За весь час 139 безробітних з числа військовослужбовців учасників АТО за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття започаткували власну справу, торік 12 осіб стали підприємцями. Найбільш поширеними видами економічної діяльності є оптова та роздрібна торгівля, галузі транспорту та зв’язку, сільське господарство, переробна промисловість.

Працевлаштуванню учасників АТО сприяють і зміни у законодавстві про зайнятість. Зокрема в Законі про зайнятість, який набув чинності з серпня 2016 року, ця категорія безробітних входить до соціально-вразливих верств населення та військовослужбовці можуть бути працевлаштовані з наданням роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску. Таким чином у 2016-2018 роках працевлаштовані майже 30 атовців.

Для прискорення працевлаштування та з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, учасникам АТО пропонують професійне навчання. З 4,8 тис. безробітних, які за весь цей час шукали роботу за допомогою служби зайнятості регіону, близько 630 осіб пройшли професійне навчання. Ефективність такої послуги служби зайнятості підтверджується майже стовідсотковим рівнем працевлаштування після закінчення навчання. Так, торік рівень працевлаштування після проходження відповідного навчання становив майже 98 %.

Між тим, учасники АТО, яким виповнилося 45 років, та особи з інвалідністю з їх числа, незалежно від віку, – у переліку осіб, які мають право на отримання ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. Цією можливістю скористалися 2 особи та отримали ваучер на навчання.

Фахівці ж обласної служби зайнятості постійно надають профорієнтаційні послуги для демобілізованих військовослужбовців. Організовують семінари з техніки пошуку роботи, ведення власної справи, дні відкритих дверей служби зайнятості, філії ОЦЗ тощо, надають індивідуальні профконсультації з метою сприяння професійному самовизначенню, формуванню плану побудови кар’єри, надають психологічну допомогу. Запроваджено й індивідуальний супровід упродовж 6-ти місяців після їх працевлаштування.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x