Черкаський центр зайнятості попереджає про дисбаланс на ринку праці

Дата: 15-02-2019, 13:21

Черкаський центр зайнятості попереджає про дисбаланс на ринку праці
Наразі серед безробітних, які перебувають на обліку в Черкаській обласній службі зайнятості, 45 % - шукачі з вищою освітою. Про це повідомив обласний центр зайнятості на прес-конференції.

Дисбаланс на ринку праці певною мірою пов'язаний і з невідповідністю напрямків підготовки фахівців у навчальних закладах потребам економіки. Більшість вакансій – технічного спрямування. Тому випускникам професійно-технічних закладів освіти легше знайти роботу. Випускникам закладів вищої освіти доводиться підвищувати кваліфікацію або здобувати іншу професію.

Черкаський центр зайнятості попереджає про дисбаланс на ринку праці

– Затребувані професії на ринку праці – робітничі, оскільки наша область сільськогосподарська. Це трактористи, механізатори, токарі, слюсарі, продавці, водії. Серед професій, що потребують вищої освіти, – лікарі, учителі й вихователі, – розповідає заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.


За опитуванням, що було проведено серед учнів 8-х класів, 45% бажають отримати саме вищу освіту і тільки 23 % - професійно-технічну.

Черкаський центр зайнятості попереджає про дисбаланс на ринку праці

– У нас величезна проблема, що ментально вища освіта була шляхом самоствердження, успіху. Сьогодні 90% людей з вищою освітою безробітні. Якщо роботодавець хоче мати кваліфікованого працівника, має розуміти, що за якісну роботу потрібно сплачувати достойну заробітну плату. Особливо молодим людям, – додає керівник Державної служби Зайнятості Валерій Ярошенко.

За його словами, завдання працівників служби зайнятості також полягає у тому, щоб відслідковувати, хто запитуваний на ринку праці і цим чином впливати на держзамовлення у закладах вищої освіти:

– Світ швидко розвивається, і вчити тих професій, які по суті можуть зникнути, немає сенсу, – повідомляє Валерій Ярошенко.
На його думку, маса молодих людей отримала вищу освіту і професію, не затребувана на ринку праці. Здебільшого молодь виїжджає не через низький рівень заробітної плати, а через те, що не може знайти роботу.

Ірина Марченко

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода