Чому суми в платіжках за тепло такі захмарні, пояснили черкащанам

Дата: 18-02-2019, 16:20

Чому суми в платіжках за тепло такі захмарні, пояснили черкащанам
У соцмережах містяни все частіше скаржаться на значні суми у платіжках за теплопостачання за січень. Люди не розуміють, чому сума зросла подекуди майже на 50% за одну і ту ж квадратуру, тоді як тариф із 1 січня підвищили на 18%.

Під час ранкової наради в мерії директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась пояснив, чим зумовлені зміни. Про це пише сайт ЗМІ.ск.юа.

«Люди платять за те, що напалили, відповідно до будинкових лічильників тепла. У нас по місту - від 20 грн за кв. м. до 120 грн за кв. м. Є один будинок, де 120 грн за кв. м. Це восьмиквартирний житловий будинок, де немає жодного вікна в місцях загального користування, не зачиняються двері. У цьому будинку стоїть лічильник. Люди обурені, але це об’єктивне їхнє споживання», - розповів Павло Карась

У середньому в Черкасах, за його словами, тариф за січень на спожите тепло у будинках з ІТП – 31-34 грн / кв. м., без ІТП – 42-43 грн / кв. м.

«Є будинки, в яких до 60 грн / кв. м. Це нові будинки, де не встановлена горизонтальна розводка, де в людей індивідуальні лічильники тепла по квартирах, але значна кількість квартир куплена з інвестиційною метою. Тобто квартири, де відключене опалення, адже там ніхто не проживає. Фактично ці приміщення опалюють ті, хто живе в будинку. І виходить ситуація, що ставили індивідуальні лічильники, і люди розраховували, що вони будуть платити менше, а насправді платять значно більше за середній рівень по місту. Оскільки в середині будинку отеплення немає між квартирами, то той, хто опалює, опалює і сусіда. І виникає така ситуація», – пояснив Карась.

Він також зауважив, що це раніше нарахування проводили, згідно із кількістю квадратних метрів.

«Платили всі однаково, а тепер платять, скільки спожили. Є будинки, де 20 грн/кв. м. Це будинки, де стоїть ІТП, утеплений фасад», - сказав директор «Черкаситеплокомуненерго».

Карась також наголосив, що збільшення суми у квитанціях спричинене тим, що в січні було значно холодніше, ніж у грудні.

Підбиваючи підсумки, Карась назвав основні чинники, які вплинули на збільшення нарахувань:

1. Збільшення тарифу на 18% із 1 січня 2019 року.

2. Січень цього року був, за його словами, найхолоднішим за останні п’ять чи більше років.

"Коли середньодобова температура у грудні становила близько 0, то в січні - майже мінус 6. Це суттєво впливає на кількість тепла, яке спожив будинок", - сказав Карась.

Також Карась зазначив, що в багатьох будинках є проблеми, які призводять до більшого споживання тепла.

"Будинки треба утеплювати, тому що вони енергозатратні. Є ситуація, що стоять поряд нібито два однакових будинки, як у мікрорайонах "Південно-західний" та "Митниця", але у них різне споживання тепла. Це пов’язано з тим, що один будинок будували ще за радянських часів, а другий - у розпал "перебудови". Відповідно будинок, який будували вже в інший спосіб, дещо енергозатратніший. Пояснити це людям дуже важко.

Інше питання - щодо будинків, де є неопалювані провітрювані місця загального користування (у 14-поверхівках). Це велика проблема нашого міста. Чесно кажучи, хочеться з ноги дістати того, хто проектував його. Тому що зрозуміти логіку людини, яка побудувала в центрі міста витяжку, фактично неопалювані сходові прольоти, які витягують все тепло із будинку, - неможливо", - сказав Карась.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода