Трирічний Віталик Хільченко з Черкащини потребує нової печінки

Дата: 25-03-2019, 10:04

Трирічний Віталик Хільченко з Черкащини потребує нової печінки
Дитині готові зробити операцію у Бельгії.

Хлопчик народився із вродженою вадою – атрезією жовчовивідних шляхів, без пересадки Віталик приречений. Родинного донора у хлопчика немає, тож врятувати малого беруться бельгійські лікарі. Зібрати 135 тисяч євро багатодітна родина самотужки не може. Проте допомогти хлопчику може кожен із нас, йдеться у сюжеті ТСН.

Віталік народився недоношеним. Майже одразу лікарі виявили порушення у роботі жовчного міхура. А у два місяці аналізи показали високий рівень білірубіну в крові. 

«Черкаси зрозуміли, що не можуть визначитися з діагнозом, але з підозрою на дисплазію жовчного вони нас відправили до Києва в Охматдит», - розповіла мама хлопчика Світлана Хільченко.

У Києві ще майже місяць дитину обстежували і врешті поставили діагноз «біліарна атрезія жовчовивідних шляхів». Столичні медики його прооперували, але попередили, що зі своєю печінкою хлопчик довго не проживе і потрібна пересадка. Коли Віталику виповнилося три роки, у нього почав різко збільшуватися животик, там збиралася рідина.

«Тричі в реанімації в Черкасах... він дуже набряклий був, сильно набряки були, вода просто лилася з нього... Плюс ше підхопив пневмонію», - додала жінка.

Тамтешні лікарі розводили руками і пропонували просто забрати сина додому. Через соцмережі від інших мам Світлана дізналася про львівську лікарню і з останньою надією привезла туди Віталика, де у хлопчика, який був у дуже тяжкому стані, виявили цироз і хронічну печінкову недостатність. Через недугу хлопчик почав відставати у розвитку, зараз він майже не говорить.

«Реально компенсувати медикаментозними засобами його непрацюючий орган - печінку - неможливо, Віталіку потрібна пересадка і досить швидкими темпами. У сім’ї донора немає. Єдиний шанс - трансплантація за кордоном», - пояснила завідувач відділення дитячої хірургії Львівської міської дитячої клінічної лікарні Галина Курило.

Бельгійські медики, які готові зробити пересадку, одностайні з українськими колегами: операцію треба провести негайно, найпізніше - до кінця квітня. 

«Сума вказана в договорі - майже 135 тисяч євро. Звичайно, така сума для нашої сімї непідйомна, ми дуже просимо допомоги усіх небайдужих. Я вірю в те, що ми її зберемо обов’язково... Він дуже багато витримав на свій вік», - зазначила Світлана Хільченко.

Мати Віталика не працює, бо мусить доглядати за сином, а батькової зарплати фельдшера задледве вистачає на прожиття, адже в сім"ї четверо дітей. Тож родина сподівається лише на допомогу благодійників.

Реквізити для допомоги:

Картка Приватбанку: 4149 4991 2097 3803

Хільченко Світлана (мама Віталіка)

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода