Майданчик для відгодівлі телят відкрили на Монастирищині

Майданчик для відгодівлі телят відкрили на Монастирищині

У селі Цибулів, що на Монастирищині, взялися розвивати й стимулювати розведення великої рогатої худоби у селянських та фермерських господарствах. У тутешньому сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Бики Черкащини» запустили відгодівельний комплекс, де можна буде вигідно виростити, а згодом і реалізувати телят.

Кооператив «Бики Черкащини» стане демонстраційним майданчиком та тренінговим центром для фермерів. Спочатку у комплексі зберуть до 500 телят. Надалі збільшать їхню кількість аж до трьох тисяч. Відгодівельний комплекс телят братиме на себе всі витрати та клопоти щодо вирощування телят, яких селяни здаватимуть сюди. При цьому бичок юридично залишається у власності члена кооперативу.

Кооператив вирощуватиме тварину і, після набору телям товарної маси, селянин може або залишити право реалізації бичка кооперативу (тут будуть налагоджені механізми оптового покупця з кращою ціною), або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю. При цьому витрати будуть значно меншими, ніж аби селянин вирощував бичка самостійно у себе в господарстві.

Відкриття цього унікального майданчику стало можливим завдяки фінансуванню від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» за сприяння Асоціації тваринників України. Процес участі в конкурсі від Проекту USAID на отримання гранту був довготривалим. Команді СОК «Бики Черкащини» вдалося успішно підготувати проектну заявку, пройти відбір, здобути перемогу в конкурсі та 2 жовтня 2018 року підписати угоду з Проектом про надання фінансування для закупівлі обладнання.

– Цей проект – нова прогресивна модель підтримки вирощування ВРХ, – коментує голова АТУ Ірина Паламар. – Люди матимуть реальний комплекс, куди безпосередньо зможуть здавати на відгодівлю телят і отримати від цього живі гроші, не проходячи через масу бюрократичних кіл. Ми дуже раді за членів нашої Асоціації, яким вдалося отримати це фінансування.

Відгодівельний комплекс стане у допомозі особистим селянським та фермерським господарствам з промислової відгодівлі молодняка бичків та формування прозорих ринкових каналів їх збуту, відзначає начальник обласного Департаменту агропромислового розвитку Ігор Колодка. Адже, через застарілі норми реєстрації новонароджених телят та аби уникнути сплати податків на продаж молодих телят, у домашніх господарствах забивають телят у перші 14 днів. Це не дозволяє приватним господарствам отримувати прибуток з вирощування худоби.

– Механізм вирощування бичків на централізованому комплексі простий, ефективний, і економічно вигідний, – відзначає посадовець. – Така модель спільної відгодівлі ВРХ дозволить членам кооперативу максимально збільшити свою участь у державній програмі, яка компенсуватиме власникам телят по 2500 грн на утримання телят віком до 13 місяців. Створення подібного відгодівельного комплексу допоможе й у вирішенні глобальної проблеми на рівні держави – зниження поголів’я ВРХ, яке спостерігається протягом останніх років. Сьогодні селянам не вигідно відгодовувати бичків самотужки, це дуже затратно, тому вони забивають їх у молодому віці, здаючи на м’ясо. Допомога у відгодівлі сприятиме нарощенню поголів’я ВРХ в цілому в країні та збільшенню експорту української яловичини.

Окрім того, за його словами, «Бики Черкащини» отримають допомогу з упровадження міжнародних стандартів безпеки для утримання та ідентифікації тварин. Зокрема, планується запровадження системи контролю для безпечного вирощування великої рогатої худоби, покращення епізоотичної ситуації в регіоні та запобігання поширенню хвороб великої рогатої худоби.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x