На зернових полях Черкащини активізувалися шкідники

На зернових полях Черкащини активізувалися шкідники

Осередково на площах озимої пшениці розпочалося відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Через розтягнутий період відкладання яєць та відродження личинок у посівах одночасно зустрічатимуться перезимувалі клопи, яйця та личинки різних віків. Про це повідомляють у Держпродспоживслужби Черкащини.

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопів, і зокрема шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15 – 30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів – за 4-6, в насіннєвому ячмені – 8-10, товарних – 20-25 личинок на кв. м.

Крім того скрізь у посівах розвиватимуться і шкодитимуть комахи, спеціалізовані до зернових колосових культур: п᾿явиці, злакові мухи, злакові попелиці, пшеничний трипс.

На більшій частині посівів розвиток комах проходитиме край полів. За перевищення порогів шкодочинності у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» рекомендують застосовувати інсектициди з діючими речовинами: тіаметоксам, імідаклоприд, дельтаметрин, лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин, зета-циперметрин.

Фітосанітари нагадують, що обробітки інсектицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Обов`язково необхідно попереджати про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та пасічників.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x