Голова Черкаської ОДА у День знань відвідав аж три навчальні заклади

Голова Черкаської ОДА у День знань відвідав аж три навчальні заклади

Своїми враженнями Юрій ткаченко поділився на сторінці у ФБ.
«Сьогодні, у День знань, побував у гімназії ім. С.Скляренка у Золотоноші, у Національному університеті ім.Б.Хмельницького та у Козацькому ліцеї в Черкасах.

Усюди було цікаво спостерігати за тим, наскільки переплетені історія і сьогодення нашого народу і як діти намагаються бути достойними своїх предків-українців…

Золотоніській гімназії цього року виповнилося 108 років. Колись тут навчався Олелько Островський – відомий актор і письменник, який у часи найтяжчих випробувань створив і очолив «Золотоніський курінь», що став на захист міста від московських більшовиків. Учнем Золотоніської гімназії був і знаменитий науковець Андрій Моторний, якому судилося стати професором Львівського політехнічного інституту і фактичним творцем української геодезії. Не навчалася тут, але досить довго викладала легендарна актриса Наталя Ужвій, яка зіграла 213 незабутніх ролей у театрі й кіно.І навчався, і викладав тут Семен Скляренко, ім’ям якого названо гімназію. За що б не бралася ця людина, вона ставала успішною в обраній справі: Скляренко був чудовим вчителем, журналістом, письменником. А все в його житті розпочиналося зі знань, отриманих саме у Золотоноші…
Власне, складно назвати ту професію, серед представників якої не було б випускників цієї гімназії: від мирних лікарів і вчителів – до солдатів, які стоять на захисті своєї Вітчизни. До речі, знаєте якому подарунку у нещодавно переданому з Черкащини гуманітарному вантажі найбільше зраділи бійці вже легендарного батальйону «Айдар»? Їм надзвичайно сподобався малюнок котрогось із золотоніських учнів, на якому було зображено розбомблений ворожий танк і написано «Слава Україні!» Власне, у цьому ще один беззаперечний плюс Золотоніської гімназії – у вихованні в дітях поруч з любов’ю до знань ще й любові до України…

Відлік історії Національного університету імені Б.Хмельницького прийнято вести від лютого 1921 року, коли перші 214 студентів переступили поріг щойно створеного Черкаського інституту народної освіти. Як на мене – це швидше радянська традиція, адже вже нинішнього року заклад міг би відзначити своє століття, якби вів відлік від 1914 року, коли на базі Черкаської учительської семінарії було створено педагогічні курси для учителів абсолютно усіх народних училищ тодішньої Київської губернії.
Весь світ знає легендарного випускника цього навчального закладу Андрія Хімича, багаторазового чемпіона Радянського Союзу і Європи та олімпійського чемпіона світу з веслування. А ще – стронгмена Віктора Юрченка, який у 2012 році побив рекорд самого Василя Вірастюка. Не менш сильний від спортсменів потужністю свого розуму і справді чемпіонськими успіхами у галузі хімії професор університету ім.Хмельницького Борис Мінаєв, для якого провести міжнародну конференцію у польському Торуні чи у шведському Стокгольмі – настільки ж легко, як у рідних Черкасах…

Імен студентів і викладачів, які прославили свій виш, багато. Тяжкий нинішній час вносить свої корективи у наше життя – серед тих, хто нині воює у зоні АТО, є і випускники університету Хмельницького. А серед самих перших черкащан-героїв, які полягли на Сході, був прикордонник Сергій Єпіфанов із Золотоніщини, який заочно навчався на третьому курсі університету…
Козацький ліцей, який нині діє на базі школи №6 у Черкасах (надалі ним опікуватиметься Національний університет імені Хмельницького) порадував одностайним запевненням юних козаків і козачок у тому, що Україну вони люблять понад усе. Діти поспілкувалися з черкаськими козаками, зокрема і з холодноярцем Олегом Островським, який нині перебуває у складі батальйону «Айдар». Бачили б ви, як захоплено діти роздивлялися оптичний приціл загиблого у зоні АТО снайпера зі Сміли Євгена Войцехівського!

Ці діти вже вдягнули чорні козацькі мундири, проте я дуже сподіваюся, що коли вони виростуть, ця форма так і залишиться ознакою патріотів, проте вже нічим не нагадуватиме про війну. Сподіваюся, що вивчення нашої історії та козацьких наук стане цим дітям у пригоді в дорослому житті і серед них ще будуть майбутні «гетьмани хмельницькі» і «кошові отамани калнишевські».
Слава Україні!»

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x