Синоптики прогнозують на весь тиждень дощі на Черкащині

Дата: 10-05-2016, 23:02

Синоптики прогнозують на весь тиждень дощі на Черкащині
За кліматом, травень серед весняних місяців найбільш забезпечений дощами, місячна норма яких по області становить 46 мм. За повідомленням начальника Черкаського гідрометцентру Віталія Постриганя, після 10-ти денного періоду сухої погоди, із 7 травня на Черкащині скрізь спостерігалися короткочасні грозові дощі різної інтенсивності. Їх розподіл по території був надто нерівномірний. Так, загальна кількість опадів за останні 3 доби становить на більшості площ 11-16 мм, що в межах декадної норми. Найбільше дощу випало у Жашківському районі – 24 мм, або 169% декадної норми. Найменше – в Умані та Звенигородці – 4-7 мм. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Зараз у озимих хлібів триває критичний період розвитку до вологи, тобто відбувається інтенсивний ріст стебла та формується колос. Тому дощова погода при відсутності спеки цілком сприяє росту та розвитку сільгоспкультур.
Ці дощі були корисними і зняли напругу ґрунтової вологи, підвищилася вологість повітря та знизився показник пожежної небезпеки в екосистемах області до 1 та 2 класу.
За прогнозом, 11-12 травня атмосферні фронти зумовлять на Черкащині вночі місцями невеликі, а вдень – повсюди короткочасні грозові дощі, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. Температура повітря вночі 8-13º, вдень 19-24º.

Впродовж 13-14 травня погоду формуватиме циклон із заходу. Очікуються короткочасні дощі: вночі – невеликий, вдень – помірний та місцями сильний. Температура повітря вночі 7-12º; вдень 13 травня 13-18º, 14 травня 14-19º.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода