ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоровим бути модно, Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Марія Сергєєва: «З кросфітом я відчувала настільки глибоко й сильно своє тіло, що це стало моїм наркотиком»

Дата: 1-12-2016, 10:53.

Марія Сергєєва: «З кросфітом я відчувала настільки глибоко й сильно своє тіло, що це стало моїм наркотиком» Тендітна фея. Лише замість чарівної палички в руках – штанга. Про свій шлях від фітнесу до важкої атлетики розповідає Марія Сергєєва, інструктор групових тренувань та тренер функціональних тренувань в одному зі спортивних клубів Черкас.

Тренування щодня, а подекуди й кілька разів на день. Спочатку, як і більшість дівчат, Марію привело у спортзал бажання схуднути й тримати своє тіло в тонусі.
– Мотивацією для мене постійно був мій чоловік. Він говорив: «У будь-якій незрозумілій ситуації вирушай на пробіжку! Коли проблеми, важкі думки, неприємні ситуації чи просто нудьгуєш – бігай, займайся, незважаючи на погоду», – згадує Марія. – Але ще років 5 тому для мене біг – то була справжня каторга, і я не розуміла всієї глибини цієї мудрої поради.

За першою освітою важкоатлетка – видавець-редактор. Але життя склалося так, що роботу за фахом потрібно було покинути й переїхати в інше місто. Прихистком для юної дівчини тоді став Кіровоград (нині Кропивницький). Щось втрачаємо, а щось знаходимо. Так нереалізованість за фахом замінили драйвові тренування. Марія зізнається: ходила на тренування щодня.
– Тоді такі зусилля мені здавалися правильними. А вже через місяць директорка фітнес-клубу зауважила і мої вміння, і мою посмішку, тому запросила пройти навчання на інструктора, а потім працювати у новому клубі. За збігом обставин той новий клуб відкривався просто в моєму будинку, де ми винаймали квартиру. Все пішло, як по маслу, – розповідає дівчина.

Через рік таких тренувань чоловік Марії умовив її спробувати кросфіт. І тоді, за словами спортсменки, почалася справжня «жесть»: вона тренувала в одному клубі, а сама займалася в іншому.

Марія Сергєєва: «З кросфітом я відчувала настільки глибоко й сильно своє тіло, що це стало моїм наркотиком»– Із кросфітом я відчувала настільки глибоко й сильно своє тіло, що це стало моїм наркотиком, з якого я і досі не можу зійти, – переконує спортсменка. – У Кіровограді у мене з’явилися справжні наставники, тренери й творці мого спортивного шляху – В’ячеслав Гринюков та Сергій Коломойцев. Вклоняюся їм низько-низько! Хоча не лише кросфітом єдиним жило моє тіло. Були ще і скелелазіння, і біг, і туризм, танці тощо.

Із певних причин дівчині довелося повернутися в рідні Черкаси. Вона одразу ж почала активний пошук місця тренувань. А до того встигла вступити до Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка на факультет фізичного виховання. Каже, хотілося кваліфікації, оскільки до цього вона проходила лише деякі фітнес-начання.
– На сьогодні я тренуюся за програмою свого тренера Слави Гринюкова (він сертифікований тренер з кросфіту) в режимі онлайн: він прописує для групи атлетів програму за циклами, з усіма нюансами, а ми звітуємо за результатами. Зазвичай, я тренуюся 5 днів на тиждень приблизно півтори години, – розповідає Марія про свою теперішню завантаженість тренуваннями. – Наприклад, наразі завершую силовий цикл. Зараз мене вишколюють тренери з важкої атлетики Євгеній Володимирович Олійник і Павло Сергійович Брилах. З ними я пізнала багато тонкощів спорту!

Марія Сергєєва: «З кросфітом я відчувала настільки глибоко й сильно своє тіло, що це стало моїм наркотиком»А бувало, під час підготовки до змагань Марія тренувалася по двічі в день 5 разів на тиждень. Вранці приблизно годину й увечері – дві. Зазвичай свій день дівчина планує, відштовхуючись від часу тренувань. Зізнається, що іноді, поглянувши на себе збоку, аж дивується, наскільки важливими у її житті стали тренування.
– У кросфіті у кожного є свої слабкі місця, вправи, які даються найважче. Однак у цьому спорті вважають, що зробити те, що ти найменше любиш і вмієш, є більш цінним для росту атлета, ніж виконання улюблених вправ, – розповідає Марія. – Але серед улюблених моїх вправ у списку поряд стоять кантовка шини, присідання зі штангою на плечах та тяга ривкова (ривковим хватом).

Коли ми запитали улюблений спортивний чи ж мотивуючий вислів, Марія спочатку назвала: «Немає болю – немає результату».
– Але трохи подумавши, я згадую, що коли дуже складно і я борюся сама з собою, коли просто неможливо, то кажу собі лише одне слово: «Давай!». Моїм взірцем сили волі завжди буде мій чоловік. Він відкрив для мене спорт, безжалісність до себе, безстрашність перед труднощами, ревність до своєї справи, необхідність професійних знань і умінь, впевненість у собі, – розповідає спортсменка. – А прикладом для мене є мої тренери. Іще подобаються українські «катлетки» (кросфіт-атлетки) Олеся Губеня та Оксана Оробець.

Для рубрики «Здоровим бути модно» тренерка склала ТОП-3 поради тим, хто хоче долучитися до здорового способу життя і розпочати свій спортивний шлях.
0. Спробуй кросфіт.
1. Створи забов’язання. Якщо складно почати, варто записатися в конкретний клуб, на конкретний час, а потім одразу оплатити мінімум місяць. Це на певну долю ймовірності просто змусить хоча би прийти у зал.
2. Стимул. Раджу придбати класний і зручний спортивний одяг, а краще щось одне (наприклад, лосини). Ви будете в очікуванні часу, коли вже їх треба буде вдягти + буде стимул займатися і придбати собі нову пляшечку для води, вітаміни, кросівки, скакалку, майку, топ тощо. Ці штуки реально працюють. Створіть собі комфорт і стимул. Але не перехиліть палицю, бо буде як із самотніми орбітреками, що припадають пилом у кутку.
3. Кайфуй! Я прихильниця тренувань для задоволення. Так, інколи потрібно потерпіти, змусити себе, перебороти, але в цілому тренування мають плавно й гармонійно увійти у ваше життя як щось невід’ємне, світле, що змінює на краще.

Тож створюйте собі комфорт, будьте вмотивованими, здоровими і кайфуйте від того, що робите для власного здоров’я і краси!

Спілкувалась Анна Крутіхіна

Теги: черкаси, черкаська область, кросфіт, спорт, атлетика, програма тренувань, поради


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o