Назар Сагун: «Займатися потрібно тим, чого насправді щиро прагнеш»

Дата: 5-12-2016, 14:34

Назар Сагун: «Займатися потрібно тим, чого насправді щиро прагнеш»
Колись він вирішив боротися із худорлявістю, а нині став професійним тренером. Попри юний вік та навчання встигає і тренувати клієнтів, і тренуватися сам 5-6 годин на тиждень. Назар Сагун, персональний тренер в одному зі спортивних клубів міста та переможець обласного чемпіонату Черкас «Зимові канікули» 2015 року в категорії юніорів, сьогодні гість нашої рубрики «Здоровим бути модно».

П’ять років тому у спортзал юнака, що нині вивчає готельно-ресторанну справу в ЧНУ ім. Б. Хмельницького, привело єдине бажання – побороти власну худорлявість.
Назар Сагун: «Займатися потрібно тим, чого насправді щиро прагнеш»– Спочатку я займався зі своїми друзями без тренера, чіткої техніки та визначеного харчування. Звісно, це було неправильно. Як і неправильним було те, що тренувалися ми по 4 години на день, – розповідає спортсмен про свої перші кроки. – Минув рік, я перейшов в інший зал, де і зустрів свого майбутнього тренера Андрія Сніжко.

Як зауважує юнак, з того моменту, коли він почав правильно не лише харчуватися, а й тренуватися він має реальний прогрес. Покращення форми – стало очевидним результатом зусиль.

Рушійною силою, яка дозволила перейти простому захопленню у професію стали зміни. Хлопець зауважує, що йому подобається спостерігати, як змінюється людина протягом занять й фізично, й емоційно.
– Врешті-решт, ні для кого не таємниця, що займатися потрібно насправді тим, чого насправді щиро прагнеш, – наголошує Назар. – Тому захоплення непомітно перейшло у професію і нині тішить мене новими відкриттями, досягненнями і планами на майбутнє. А на майбутнє я планую знову виступити на обласних змаганнях вже цієї зими або ж осені.

Назар Сагун: «Займатися потрібно тим, чого насправді щиро прагнеш»Будь-яка підготовка вимагає посилених тренувань і відповідного тренування. Перед першими змаганнями молодий спортсмен тренувався 5 разів на тиждень. Кожне тренування – більше години, а харчування – 7 разів на день.

Серед улюблених вправ спортсмен виокремлює присідання зі штангою, розведення гантелей на лаві та підтягування.
- Присідання люблю тому, що це базова вправа, яка дозволяє задіяти всі основні частини стегна. А от розведення гантелей, лежачи на лаві, – бо саме для мене ця вправа є найефективнішою при правильній техніці та вазі, – розповідає Назар. – Підтягування ж рекомендую усім, оскільки це найголовніша база за спини, яка допомагає їй надати V-подібну та рельєфну форму.

Юнак вважає, що кожна людина має стати сама для себе кумиром та мотивацією і порівнювати себе має лише із собою в минулому. Особливо, якщо це стосується спортивних досягнень.
- Споглядаючи свої результати й досягнення. Лише так можна досягти успіху, – наголошує тренер. – Оскільки кожна людина унікальна й вона має розвивати свої унікальні якості, щоб не стати частиною сірого натовпу.

Назар Сагун: «Займатися потрібно тим, чого насправді щиро прагнеш»Своїм підопічним Назар завжди дає мотивацію й підтримку, адже іноді саме підтримки, а не фізичної сили, не вистачає людям, щоб досягти бажаних результатів чи ідеалів тіла.
– Потрібно лише докладати зусилля до своїх бажань. Тоді бажане обов’язково покажеться на горизонті мрій, – зазначає спортсмен.

Для читачів нашої рубрики, традиційно, ТОП-3 практичні поради від тренера Назара Сагуна:
1. Не женіться за вагою. Це не є ключовим фактором змін. Вашому організмові все одно, чи підіймаєте ви 10 або 30 кілограмів ваги. Головне – втрапляти у цільову м’язову групу, не допомагаючи при цьому іншими м’язами, які відбиратимуть частину навантаження, що не має сенсу. До всього, велика вага завжди збільшує ризик травм, відновлення після яких триває досить довго.
2. Дотримуйтеся правильної техніки виконання вправ. Правильна техніка саме і потрібна, щоб втрапляти у цільову групу м’язів під час тренування.
3. Якісно харчуйтеся. Харчування – це 60 % успіху, тому без правильного харчування організм не отримуватися потрібних для відновлення після тренування елементів: білків, жирів, вуглеводів та ін.

Тож зважайте на якість, а не на швидкість, смакуйте життя і будьте здоровими, адже це – модно.

Спілкувалась Анна Крутіхіна

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода