КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Гордість Черкащини, Культура. Освіта

Роздрукувати        Друкована версія

У Черкасах Дмитро Бур’ян представив виставку армійських малюнків

Дата: 7-12-2016, 13:54.

У Черкасах Дмитро Бур’ян представив виставку армійських малюнків У святковий день на честь Збройних сил України 6 грудня у Черкаському обласному художньому музеї представлено виставку творів молодого скульптора Дмитра Бур’яна. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаського обласного художнього музею.

Нещодавно Дмитро звільнився зі строкової служби у інженерних військах, тому тема невипадкова:

– Це армійські малюнки, створені кульковою ручкою. Натурою та поштовхом до створення робіт стали товариші по службі. У портретах відтворені різні типажі і характери та за словами самого автора «інколи щось вже домальовувала сама уява, деякі портрети створенні не так «на характер», як з фантазії».

Народився Дмитро 12 лютого 1990 року в місті Черкаси. Навчався в Державній художній школі ім. Данила Нарбута та Державній школі мистецтв м. Черкаси. У 2000 році став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли» і в цьому ж році зайняв перше місце у конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били». З 2002 по 2008 роки навчався у ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка м. Києва, після цього шість років навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на відділенні скульптури. Головними творчими наставниками Дмитра Бур’яна були Олександр Михайлицький, Назар Білик та Адріан Балог.

Дмитро Бур’ян відомий своїми роботами на тему козацтва, гайдамаччини і визвольної боротьби українського народу. Він є автором пам’ятника «Хліборобам, що загинули за волю України», який встановлений у селі Соснівка Кропивницької області та меморіальної дошки банкіру Христофору Барановському, яка знаходиться у селі Дзензелівка, що на Черкащині.

Автор неодноразово брав участь у спільних Всеукраїнських виставках у Києві, одна з них «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників». Скульптурна композиція «Водяник» вирізьблена в живому дереві знаходиться біля Черкаського водоканалу.

У Черкасах Дмитро Бур’ян представив виставку армійських малюнків Персональні виставки скульптур:
2007-2008рр. – Черкаський обласний краєзнавчий музей.
2010р. – «Василь Симоненко та шістдесятники» – Черкаський обласний художній музей.
2011р. – «До 20-річниці Незалежності України» – музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка м.Черкаси.
2013р.– «Маловелика пластика» – Черкаський обласний краєзнавчий музей
2015р. – «Бунт 25» – Черкаський обласний художній музей.

Скульптурні симпозіуми:
2011р.– «Історія Любеча»
2011-2013рр.– «Живий камінь»
2016р. – «Дивосвіт»

Теги: черкаси, черкаська область, Дмитро Бур’ян, виставка, малюнки, художній музей


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS