ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Санаторій у Руській Поляні лишився без психолога

Дата: 19-12-2016, 19:21.

Санаторій у Руській Поляні лишився без психолога У Руськополянському протитуберкульозному санаторію немає ставки психолога. Із проблемами дітей із «проблемних» сімей, які переживали навіть смерть батьків, мають розбиратися лікарі медичної установи.

Зараз санаторій, розрахований на 300 ліжок, приймає близько 160 дітей. Цифра «підопічних» лікарів скоротилася вдвічі проти першопочаткової потужності санаторію після останньої медичної реформи. Після неї ж «зникла» штатна ставка психолога. Як розповідає старший медичний персонал санаторію, щоб мати штатного психолога лікарі «поурізали» від своїх ставок, але після чергової ревізії виявилося, щоб психолог їм «не положений». Між тим у санаторії лікуються, діти від 3 до 18 років і життєва історія практично кожного наповнена болем і трагедіями.

− Ось нещодавно був випадок – із Корсуня привезли братика й сестричку. Батько повісився, а через два місяці померла мати. Опіку над молодшими братом і сестрою взяла найстарша дочка, якій ще самій немає тридцяти, і у якої власні діти. Можете уявити собі психологічний стан цих дітей. Хлопчик, як обійняв сестру, коли його сюди привезли, так і не відпускав аж до самого кінця нашої розмови та оформлення документів, − розповідає виконувач обов’язків начальника медичної частини, завідувач відділення №2 Руськополянського протитуберкульозного санаторію Надія Потапенко.
Лікарі щиро дивуються тому, що у звичайних школах та дитсадках посада психолога – обов’язкова, а в закладі, де проходять реабілітацію діти з неблагополучних і неповних сімей, діти-сироти, сироти при живих батьках (часто діти перебувають у санаторії поки в суді вирішується питання про позбавлення батьків батьківських прав) спеціаліст не передбачений.

− Ці діти проживають у сім’ях, де батьки пиячать, вживають наркотики, є носіями ВІЛ. Окрім того, ці сім’ї зазвичай ще й дуже бідні, інколи доводиться просто «скидатися» колективом, щоб елементарно одягнути і взути дитину в секод-хенді, − розповідає завідуюча педагогічної частини Руськополянського протитуберкульозного санаторію Ірина Шмагайло. – Звісно, конфлікти у дитячому колективі, та ще й такому різновіковому, неминучі. Адже після закриття санаторію «Зміна», в якому проходили реабілітацію після лікування від туберкульозу дошкільнята, до нас потрапляють діти 3-х і навіть 2-річного віку. У цьому році у нас 60 діток молодшої школи (до 4-го класу), із них − 30 дошкільнят. Маємо 14 пацієнтів віком до 4 років. Звісно, до всіх дітей необхідний особливий підхід, усім треба увага. А спеціаліста, на жаль, нема.

Ірина Семенова

Теги: черкаси, черкаська область, санаторій, Руська Поляна, діти, психолог, лікування


Черкаси наживо

Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
У справжній трояндовий рай можна потрапити на Черкащині. Тут одночасно цвітуть 15 тисяч кущів різносортної троянди. Величезний розсадник облаштували
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS