СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Суспільство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Черкащан навчатимуть заощаджувати енергію

Дата: 19-06-2017, 10:46.

Черкащан навчатимуть заощаджувати енергію Дні сталої енергії стартували в Черкасах. Перший відбувся у неділю, 18 червня, на площі біля торговельно-розважального центру «Хрещатик-Сіті». Для усіх відвідувачів тут влаштували пізнавальні ігри, квести, а ще – тематичні конкурси. Усе це супроводжувалося музичними й танцювальними номерами. Так цікаво і в доступній формі містянам просто неба розповідали про те, навіщо та як можна економити енергію в побуті. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаської міськради.

Ініціювали проведення таких просвітницьких заходів у департаменті економіки та розвитку міської ради. Дні сталої енергії організували в рамках Угоди мерів, підписантом якої Черкаси стали в березні 2012 року.

– Чи замислюємося ми про те, як кожен із нас споживаю енергію? Чи вимикаємо світло й будь-які інші електричні прилади, коли йдемо з дому? Чи замислюємося ми про те, як кожен із нас впливає на довкілля? – звернулася під час відкриття події директор департаменту Ірина Удод. – Зустріч у такому форматі – це гарна нагода дати відповіді на ці питання та обговорити подальші кроки кожного з нас на шляху до енергетичної самодостатності нашого міста й держави загалом. Бо нині час навіть не просто говорити про енергоощадність, а кричати про це й заявляти в голос. Наш захід, передовсім, має на меті виховання культури енергозбереження з дитячого віку.

Для найменших на площі влаштували екологічні квести. Завдяки ним дітей у ігровій формі навчали, як поводитися з побутовими відходами та розповіли про їхню утилізацію і «друге життя» старих речей. На думку вчителя біології 3-ої школи Людмили Довгаль, яка водночас очолює міську організацію дитячої спілки «Екологічна варта», такі заходи в нашому місту мають стати традиційними.

– Зараз це питання вже не просто цікавості, а загалом виживання людської нації, – зауважила вона. – Зрештою, що ми не розпочнемо впроваджувати кроки на шляху до збереження енергії, нашого довкілля, то нам просто немає чого робити в майбутньому.
Додому ніхто з учасників із порожніми руками не повертався. Усім дітям, які долучилися до будь-якого з конкурсів, подарували на вибір альбом, олівці або ж енергоощадні лампочки.

За словами Ірини Удод, упродовж усього тижня на різних локаціях міста відбуватимуться просвітницькі заходи про збереження енергії. Серед них – велопробіг, тематичні семінари з енергоощадності, демонстрація екологічних роликів та виставки енергоефективного обладнання.

Теги: черкаси, черкаська область, енергозбереження, економія газу, економія електроенергії


Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS