Як треба їсти, щоб бути стрункою?

Як треба їсти, щоб бути стрункою?

Як схуднути і при цьому не мучити себе обмеженнями і жорсткими дієтами? Насправді, це можливо. Для цього треба пам’ятати про деякі нескладні правила і намагатися їх дотримуватися. Таке схуднення не буде миттєвим, але якщо дбати про здорове харчування постійно, ви завжди будете у формі.

Перше правило: якщо ви хочете позбутися зайвої ваги і закріпити результат, вам треба буде готувати. Напівфабрикати, готові обіди, ковбаси та копченості промислового виробництва погано збалансовані за співвідношенням білків, жирів і вуглеводів, містять багато цукру і солі, а ще добавки і консерванти, які уповільнюють обмін речовин.
Друге правило: щоб схуднути, потрібно їсти. Обмеження завжди призводять до зривів. Організму важливо отримувати достатню кількість корисних речовин і калорій.

Ситний сніданок
Дієтологи одностайні в тому, що повноцінний сніданок допомагає запобігти збільшенню ваги. Те, що з\’їдається до полудня, в організмі повністю спалюється. Їжте зранку злаки (каші, цільнозерновий хліб), горіхи і сухофрукти, молочні продукти, фрукти і ягоди.

У ритмі вальсу
Харчуйтеся на рахунок раз-два-три. На думку фахівців, звичка приймати їжу тричі на день ідеальна. Вона дозволяє уникати надмірного голоду і, як наслідок, переїдання. Не бійтеся змінювати режим харчування. Пообідати можна як опівдні, так і о другій годині дня. А повечеряти − як о сьомій вечора, так і о десятій, якщо ви пізно повернулися додому. Головне − не пропускати жодного прийому їжі. І не поспішайте їсти, ретельно пережовуйте їжу, смакуйте її повільно, щоб не пропустити той момент, коли вже будете ситі.

Рослинні волокна
Кожен прийом їжі повинен включати сирі овочі, злаки (у тому числі макаронні вироби з пшениці твердих сортів або цільнозерновий хліб), приготовлені зелені овочі (стручкову квасолю, шпинат, спаржу, капусту, броколі). Ці продукти покращують травлення і допомагають тримати вагу під контролем.

Не відмовляйтеся від складних вуглеводів
На хвилі популярності білкових дієт багато хто відмовляється від вуглеводної їжі, у тому числі й фруктів. Звичайно, від простих цукрів (солодощів та випічки) краще відмовитися. А ось складні вуглеводи у помірній кількості дають енергію. Тому раз на день сміливо їжте рис, булгур, гречку, бобові або фрукти.

Жир – ваш друг
Немає великої біди у жирних продуктах. Так, 9-відсотковий сир засвоюється краще свого знежиреного побратима. Оливкова олія містить необхідні організму ненасичені кислоти, а вершкове дозволяє заповнити дефіцит вітамінів D і Е. Але знов-таки – не зловживайте.

Протеїни – основа
Ідеально під час кожного прийому їжі з\’їдати мінімум 70−100 г м\’яса, риби, яєць, молочних продуктів. Вони є для нас джерелом білка. Білок надає почуття ситості, що допомагає контролювати апетит. По-друге, при вживанні з вуглеводами він уповільнює травлення, регулюючи рівень цукру та інсуліну в крові. Нарешті, білок – будівельний матеріал м\’язів. Якщо ви тренуєтеся, він збільшує кількість м\’язової маси, а разом з нею і кількість калорій, що спалюються за день.

Води скільки завгодно
Випиваючи дві літри води в день, ви допомагаєте організму позбавитися від токсинів. Ще краще пити відвари з брусничного листа, чебрецю, лаванди або цикорію.
Якщо в склянку води додати 1−2 чайні ложки неосвітленого яблучного оцту, настій селери або м\’яти (меліси), то вийде напій, що активізує процеси спалювання жирів. А чай з додаванням бадьяну або анісу усуває здуття живота.

Овочевий бульйон
Він покращує обмін речовин і запобігає накопиченню жирів. Приготувати овочевий бульйон дуже просто. Поріжте і залийте холодною водою моркву, буряк, цибулину, помідор і зубчик часнику. Додайте гілочки чебрецю і петрушки, лавровий лист і варіть після кипіння на повільному вогні, поки овочі не стануть м\’якими. Можна пити на обід або вечерю.

Реклама

5 1 голос
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x