КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На Черкащині діти відвідують близько тисячі позашкільних гуртків патріотичного спрямування

Дата: 11-10-2017, 18:34.

На Черкащині діти відвідують близько тисячі позашкільних гуртків патріотичного спрямування Нині у галузі освіти області функціонує понад півсотні позашкільних навчальних закладів та більше десятка дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів фізичної підготовки, а також Мала академія наук. Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА. Відтак, тамтешні гуртки, яких налічується 2 744, відвідує 47 тис. дітей та учнівської молоді.

– Значну увагу приділяємо розвитку мережі гуртків національно-патріотичного спрямування, – розповідає начальник управління освіти Валерій Данилевський. – Наразі функціонує 960 гуртків та об’єднань такого напряму. І близько 12 тисяч школярів навчаються за програмами гри «Сокіл» («Джура»), «Котигорошко», «Юні краєзнавці», «Влучний стрілець» тощо.
Керівник структури каже, що протягом року позашкільні навчальні заклади області провели понад 3 тисячі різноманітних масових заходів, до яких залучено 30 тисяч дітей шкільного віку. Зокрема, обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), обласний етап щорічного фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт», фестиваль-конкурс «Мистецький дивокрай Черкащини», учнівська конференція, присвячена захисникам України, «Герої не вмирають» та інші.

В управлінні освіти розповідають і про високі результати участі команд та окремих вихованців в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Так, протягом 2016−2017 н. р. вихованці позашкільних навчальних закладів області здобули 5 400 нагород. Приміром, команда Черкаської районної станції юних техніків здобула перемогу у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з повітряних зміїв. Вихованці Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» посіли друге місце у Всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України з автомодельного спорту серед учнівської молоді. Команда-переможець обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри, «Сокіл» («Джура»), рій «Терен» Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради, гідно представила Черкащину на Всеукраїнському етапі гри, здобувши 4 кубки за її підсумками.

Щороку, зазначає Валерій Данилевський, в області зростає популярність Малої академії наук, яскравим показником чого є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. 41 представник області взяв участь у цьогорічному фінальному етапі конкурсу-захисту, із яких 24 стали переможцями. А це кращий результат за торішній.
Між тим, за високі результати в роботі подяками Міністерства освіти і науки України відзначено 6 педагогів позашкільної освіти, двом вручено нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти».

Теги: черкаси, черкаська область, позашкільні гуртки, учні, ДЮСШ, виховання


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
< >
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS
Боремося з депресією ...
Тетяна Очеретяна, RSS