ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Бережемо дитину від вірусів грипу й застуди

Дата: 5-01-2018, 12:23.

Бережемо дитину від вірусів грипу й застуди Ваша дитина часто хворіє? Потрібно більше уваги приділити питанню профілактики застуд і грипу. Більшість батьків помилково вважають, що знають про захист від грипу та гострих вірусних захворювань усе. Насправді ж ніхто не застрахований від помилок, що можуть призвести до зараження.

Ізоляція – не вихід
Не будьте переконані, що лише ізолювавши дитини від колективу, можна надійно захиститися від хвороби. Крім повітряно-крапельного способу, є як мінімум ще два шляхи передачі захворювання, а саме – повітряно-пиловий і побутовий. Віруси дуже живучі – у приміщенні вони можуть бути активні протягом 2–9 годин. Тому не забувайте про правила особистої гігієни і частіше проводьте вологе прибирання в приміщенні.

Вчасне щеплення
Вакцинація – рекомендований ВООЗ спосіб профілактики грипу. Склад вакцини змінюється щороку відповідно до прогнозу ВООЗ про тих штамах грипу, що будуть активні в новому сезоні. Звісно, зараз, у розпал небезпечного сезону, робити вакцинацію вже пізно. А ось зроблене у вересні–жовтні щеплення дозволить знизити ризик зараження грипом більш ніж на 70 %.

Хворіють не раз у сезон
Дехто вважає: якщо дитина недавно вже перехворіла на грип, то в цьому сезоні така біда їй більше не загрожує. Так, той самий збудник, з яким пощастило зустрітися, як правило, вже не страшний. Але є й інші, теж небезпечні віруси, які постійно циркулюють у повітрі й видозмінюються.

Противірусні
Неправильно вважати, що оскільки противірусні препарати не здатні на 100 % впоратися з хворобою, тож і приймати їх нема чого. Справді, вилікувати ГРВІ противірусним препаратом не завжди можливо. Але приймати його слід із іншою метою – для захисту від ускладнень, які можуть бути дуже небезпечні. Насамперед можуть постраждати серцево-судинна та нервова системи, можуть розвинутися пневмонії і загостритися хронічні захворювання. Починайте давати хворій дитині противірусні препарати як можна раніше – в ідеалі в перші ж години захворювання. І обов'язково звертайтеся до лікаря, щоб запобігти ускладненню.

Антибіотики
Не поспішайте з прийомом антибіотиків. Системні антибіотики при вірусних захворюваннях застосовують лише в разі приєднання бактеріальних інфекцій, таких як пневмонія, гайморит, ангіна. Від вірусів ці ліки безсилі.

Уникайте стресів і напруження
Результати останніх досліджень доводять, що емоції і настрій впливають на імунну систему людини, знижуючи або підвищуючи її опірність інфекціям. Під час стресу в крові різко зростає рівень гормонів-глюкокортикоїдів, що пригнічують імунну систему.
Якщо протягом тривалого часу ваша дитина відчуває злість, тривогу або депресію, у неї більше шансів захворіти на ГРВІ. На жаль, діти часто не відчувають виснаження нервової системи і самі не можуть цьому запобігти – їм треба допомогти.
Слідкуйте, щоб дитина не перевантажувалася фізично і розумово, добре спала, більше рухалася, правильно харчувався, дихала свіжим повітрям. В особливо нервові періоди можна порадитися з лікарем про прийом заспокійливих препаратів (наприклад, на основі пустирника або валеріани).

Теги: черкаси, черкаська область, грип, віруси, застуда, здоров’я, дитина


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS