ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Економіка, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Міська влада продовжує фінансово підтримувати ОСББ

Дата: 12-03-2018, 21:33.

Міська влада продовжує фінансово підтримувати ОСББ Сьогодні під час оперативної наради у міськвиконкомі директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Сергій Танюк розповів про результати реалізації Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2017-2018 роки.

Також під час обговорення заступник міського голови Ігор Кривошеєв запропонував створити загальноміську концепцію утеплення будинків та визначитись з рекомендованою кольоровою гамою для черкаських багатоповерхівок, в залежності від мікрорайону. На рівні дискусії відповідну ідею підтримали також заступники міського голови Людмила Бордунос та Юрій Ботнар. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Варто зазначити, що Програма підтримки ОСББ у м. Черкаси була ухвалена 10 років тому з метою: сприяння самоорганізації співвласників будинків у нові ОСББ, покращення стану житлового фонду міста та реалізації енергоощадних заходів у багатоквартирних будинках.

У листопаді 2017 року міською радою прийнято рішення продовження дії Програми підтримки ОСББ на 2018 рік.

Сергій Танюк зазначив, що отримати кошти співфінансування можуть ОСББ, що здійснюють:
- утеплення;
- заміну вікон та дверей на енергозберігаючі;
- встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів;
- ремонт покрівлі;
- модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем;
- улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, тощо.

Основні умови та пропорції співфінансування ОСББ, передбаченні Програмою:

Протягом одного бюджетного періоду розглядається та може бути задоволене одне звернення ОСББ, асоціації ОСББ щодо виділення коштів для співфінансування капітального ремонту у будинку.

Здійснення капітального ремонту житлового фонду ОСББ передбачає дольову участь ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків для участі у Державній програмі «теплих» кредитів.

Для ОСББ, що звернулися вперше з часу створення, співфінансування надається на умовах 60/40, де 60% - кошти міського бюджету

(за виключенням робіт з утеплення та заміни вікон і дверей, де частка коштів міського бюджету - 40%).

Залучення коштів «теплих» кредитів є обов’язковою умовою для отримання коштів з міського бюджету на виконання робіт з утеплення.

При повторному зверненні ОСББ надається співфінансування з міського бюджету у розрахунку 40% від кошторисної вартості робіт.

Виділення коштів на капітальний ремонт ліфтів проводиться на умовах 70/30, де 70 % - кошти міського бюджету.

Кількість звернень протягом року щодо капітального ремонту ліфтів не обмежується.

Програмою передбачене співфінансування повної заміни пасажирських ліфтів у будинках, де вони не працювали більше 5 років, на умовах 70/30.

Також програмою передбачене відшкодування повної суми відсотків за користування кредитними коштами, залученими ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів.

Відшкодування здійснюється строком не більше 1-го року з початку дії кредитного договору.

Порівняння результатів впровадження заходів програми у 2015-2017 роках можна розглянути далі (презентація).

Теги: черкаси, черкаська область, міська влада, ОСББ, підтримка, фінанси


Черкаси наживо

Напередодні дівчинку доправили на ґвинтокрилі з районної лікарні до Черкас. Її побив рідний батько. Мати розповіла, що пішла в магазин, дитина почала
У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
Про щастя ...
Анна Сакун, RSS
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS
Заквітчаємо вибоїни ...
Тетяна Очеретяна, RSS
Недільне чтиво ...
Іван Десятніков, RSS
Всім читати! Суд іде! ...
Владислав Бедринець, RSS