Небезпечні домашні рослини

Дата: 14-04-2018, 21:02

Небезпечні домашні рослини
Кімнатні рослини здатні дарувати радість і покращувати настрій не лише тим, хто їх вирощує, а й тим, хто живе з ними поряд, чи просто приходить у гості. Втім, інколи зелені улюбленці можуть і зашкодити. Щоб цього не сталося, потрібно ретельно обирати зелених друзів і знати, якого саме догляду вони потребують.

Деякі рослини, що продаються у квіткових магазинах, взагалі не розраховані для квартир. До інших необхідно уважно придивитися і, якщо буде потреба, дотримуватися обережності.

Наприклад, монстера – екзотична і надзвичайно популярна кімнатна рослина з широким прорізним листям – буває надзвичайно небезпечною. Якщо сік монстери потрапить в очі, відбудеться опік кон’юнктиви. На якийсь час монстера може вас навіть позбавити зору. Не потрібно обривати листя монстери незахищеними руками – можна отримати опік шкіри з почервонінням і пухирями.

Сильні опіки при потраплянні на руки викликає й сік диффенбахії: цю декоративну кімнатну рослину із плямистим листям часто дарують друзям на свята, не знаючи, що при необережному поводженні з нею також можна принести шкоду здоров’ю.

Навіть такий домашній і звичний на вигляд фікус може викликати алергію і навіть опіки, якщо сік його листя випадково потрапить на шкіру.

Небезпечний і сік бровалії красивої: при потраплянні на шкіру він викликає інтоксикацію всього організму.

Без рукавичок не рекомендують доглядати й за красунею азалією. Сік цієї рослини отрутний. Якщо маленька дитина із цікавості випадково відламає і погризе або проковтне листочок, у неї почнеться сильна блювота зі сльозотечею та виділенням із носа.

До небезпечних домашніх рослин належить і розкішна гортензія. Доторкатися до неї можна, але потрібно уникати потрапляння листя усередину організму.

Про отруєння соком гортензії свідчать підвищене потовиділення, болі в шлунку, сверблячка, нудота, слабість у м’язах. Аналогічну реакцію викликає й необережне поводження з листям або кореневищами клівії. До речі, її сік має ще й паралітичну дію.

Надзвичайно небезпечний і сік молочаю, що виступає з його ушкоджених частин: потрапивши в очі, він викликає серйозне запалення кон’юнктиви і тимчасову сліпоту.

Олеандр також не додасть здоров’я, перебуваючи довго у вашій квартирі. Його аромат може викликати безсоння, слабість і запаморочення. А потрапивши усередину викличе синдроми сильного отруєння.

У малогабаритних квартирах до квітів потрібно ставитися особливо вибірково й не допускати їхньої великої кількості. Адже не всі рослини виділяють кисень, а деякі можуть навіть привести до ускладнення хронічного захворювання: алергії, бронхіальної астми, запалення верхніх дихальних шляхів. При таких захворюваннях потрібно уникати квітів, що різко пахнуть, а також підвищеної вологості, що неминуча за наявності в будинку безлічі вазонів.

За правильного догляду за рослинами потрібне досить часте їхнє пересаджування та відновлення ґрунту. Земля з клумби для цих цілей не підходить. Фасовані ґрунти, що продаються у квіткових магазинах, безпечні, оскільки проходять контрольну перевірку за всіма показниками. Якщо є сумніви, на прохання покупця в магазині мають пред’явити сертифікат якості та гігієнічний висновок на ґрунт, що купують.

Взагалі кімнатні квіти, властивостей яких ви не знаєте, краще тримати подалі від маленьких дітей і свійських тварин, щоб вони випадково не отруїлися й не обпеклися отрутними соками цих рослин. А доглядаючи за рослинами не варто забувати про особисту безпеку.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода