Новина із категорії: Анна Сакун, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Цикорій з молоком

Цикорій з молоком
Анна Сакун, RSS
Дата: 20-04-2018, 15:56.
Навіть улітку ранки можуть бути дуже холодними. Пронизливими морозними пальцями торкатися шкіри. Можна прокинутися від запаху роси на зеленій і пружній траві, що пробивається крізь прості дерев’яні вікна сільської хати. Той ранковий холод лоскоче спочатку носа, пробіжиться потім усім тілом, скине ковдру і виманить на поріг. Там уже можна вмочити ноги в густий туман, що розливається молоком по всьому двору, приховуючи стежку до саду.

І веде цей ранок тебе за руку по двору, проводить до городу, де вже все розливається пахощами – і земля, і рослини… Садок тихо прокидається, ловлячи листочками дерев перші промінчики пустотливого сонця. А потім вертає на поріг. Холодний такий і з побитими сходами, і з дерев’яними поручнями, з яких облущується синя фарба, яка щоранку залишається на долонях.

А потім цей ранок обіймає тебе… Залишаєшся на цьому порозі, шукаючи якусь ряднинку, аби підстелити і всістися на ній. Поки це робиш, холодний ранок тихенько собі тане, а за ворітьми вимальовується сільська дорога й вишні, що густим насадженням охороняють двір.

Тоді ж із кухні виходить бабуся. Щось ніжно щебече тобі, розповідає про свою зустріч із ранком і про пригоди, що вже встигли трапитися, поки він не розтанув. Вона не зганяє з порогу, розуміючи, що мені потрібно ще трішки часу тут, що це німе спілкування – щоденна магія, яку більшість людей не здатні бачити.

Згодом бабуся виносить улюблену чашку – таку, радянського зразка, із синіми чи фіолетовими квітами і великим вушком. У ній – цикорій з молоком. Вона поїла ним мене усе дитинство, мабуть тому, що він корисний, а, може, й тому, що бачила, як мені необхідний якийсь атрибут, який би з’єднував мене із реальністю..

Цикорій з молоком – це моя перша ранкова кава. Це символ повного розуміння твоїх потреб і нескінченного тепла. Усі ми родом із дитинства. Та я своє пам’ятаю погано. Крім того часткового перебування в селі разом із бабусею, а особливо – холод літнього ранку і смак цикорію з молоком.

Теги: черкаси, черкаська область, новини черкас, черкаські новини, новини черкащини, село, ранок, прогулянка, земля, кава, напій, цикорій, бабуся, спогади

Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS