Меморандум між черкаськими ІТ-шниками та владою розвиватиме економіку Черкас

Меморандум між черкаськими ІТ-шниками та владою розвиватиме економіку Черкас

Місцеві ІТ-шники домовилися про плідну співпрацю із владцями. Усе закріпили в меморандумі. Його сьогодні підписали в Черкаській ОДА.

Підписантів меморандуму четверо. Це – очільники області й міста, головний фіскальник області, а також керівник громадської спілки «Черкаси ІТкластер». Підписанню меморандуму передувала низка робочих зустрічей. Ще наприкінці минулого року черкаські владці із ІТ-шниками обговорили проблеми, які заважають останнім тут працювати. Передовсім, нарікали на брак професійних кадрів і труднощі із податківцями.

– Ми вже маємо домовленості із профільним факультетом ЧДТУ, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Йдеться про направлення на стажування до наших найбільших ІТ-компаній студентів цього ВИШу задля набуття практичних навичок. Також корегуватимемо шкільні програми за погодженням із Міносвіти. Загалом розвиток ІТ-сфери визначено одним із наших пріоритетних напрямів роботи, відповідно до «Стратегії-2020».
Із фіскальниками в ІТ-шників діалог теж уже налагоджений. Керівник ГУ Державної фіскальної служби області Володимир Коломієць обіцяє забезпечити якісне обслуговування ІТ-бізнесу та жорстко контролювати тих його представників, які не хочуть працювати в законодавчому полі на рівних правах із рештою. Водночас міський голова Черкас ІТ-бізнес називає нині найвигіднішим для міста.
Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській ОДА.

– Це чисте інвестування в економіку Черкас, – пояснює Сергій Одарич. – Крім електроенергії в малих кількостях, більше ніяких витрат він не потребує. Зате в цьому бізнесі працюють дуже розумні люди, які залишаться в нашій громаді та працюватимуть на розвиток міста.
За меморандумом, в області створюватимуть усі умови для активізації та підтримки розвитку ІТ-бізнесу. Зокрема, тут також реалізуватимуть проекти щодо електронізації надання адмінпослуг.

– Це перший крок у нашій ефективній співпраці, – говорить голова громадської спілки «Черкаси ІТкластер» Микола Кудрявцев. – Критеріями її успішності буде те, що наша талановита молодь не виїжджатиме кудись на навчання та роботу, а лишатиметься в Черкасах. Тут зможе здобути і якісну освіту, і практику, і згодом отримати хорошу роботу. Сподіваюся, що потужні ІТ-компанії із часом відкриватимуть свої представництва на Черкащині.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x