Грибний сезон активно стартував на Чигиринщині

Дата: 9-07-2015, 17:41

Грибний сезон активно стартував на Чигиринщині
Навіть у будні в місцевих лісах велелюдно, а вихідними тут просто аншлаги, - констатують трушівські лісівники.
Місцеві жителі з ентузіазмом користуються нагодою підзаробити, реалізуючи «улов» прямо на узбіччях траси. Гості теж залюбки їдуть на «тихе полювання» до чигиринських лісів. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Така любов до природи, на жаль, додає чимало клопотів та тривог лісівникам. І не лише через низьку культуру поведінки окремих «мисливців» та засмічування лісових масивів.
– У пожежонебезпечний період найпопулярніші у грибників ділянки стають просто зоною ризику, – розповідає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр. – Адже недбале чи необережне поводження з вогнем, залишене без нагляду чи не повністю погашене багаття у хвойних лісах можуть швидко стати причиною загорання лісу.
Навіть сильні дощі рятують ситуацію ненадовго. Піщані грунти глибоко не пропускають вологу, затримуючи її на поверхні. На сонці вона швидко випаровується і вже за кілька днів дощовий «захист» зникає. Що вже говорити про тривалий спекотний період, – зауважують лісівники.

– Щоб привернути увагу гостей лісу до проблеми лісових пожеж було встановлено спеціальні застережні та роз’яснювальні аншлаги. Проте, на жаль, не всі відпочивальники дотримуються згаданих порад, – констатує головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергiй Перов.
Тож лісівники застерігають: в гонитві за дарами лісу – не забувайте дбати і про сам ліс. Адже з маленької іскри бувають великі пожежі. І лише спільними зусиллями та власною відповідальною поведінкою можна уберегти ліси від вогню.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода