Книга обліку доходів і витрат ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді

Фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Про це «Нова Доба» дізналася в ДПІ у м. Черкасах.

Форма Книги, яку ведуть підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність), та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.2013 № 481. Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.
Внесення виправлень до Книги підприємцем на загальній системі оподаткування, який веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.
Книга зберігається у підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються підприємцем на загальній системі оподаткування для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

За ненадання фіскальним органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю до платників податків застосовується штраф у розмірі 510 гривень. За ці дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення – 1020 гривень (ст. 121 та п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України).

Окрім того, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ці дії вчинені особою, яку протягом року притягували до адміністративного стягнення за те ж порушення, застосовується штраф у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x