Катерина Бінусова: «У разі призначення пільговикам субсидії відповідні пільги їм вже не нараховуватимуться»

Дата: 6-07-2016, 17:23

Катерина Бінусова: «У разі призначення пільговикам субсидії відповідні пільги їм вже не нараховуватимуться»
«Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова) передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без врахування пільг.

У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги», - інформує заступник директора департаменту - начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Бінусова Катерина Марківна.

«Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на наступний період без звернення громадян, у зв’язку з чим у наступному календарному році для її призначення має бути подана повторно заява та декларація.

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема, з використанням електронного цифрового підпису.

У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк.
У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення.

Після закінчення опалювального сезону: частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди; частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету на підставі акта звіряння, складеного разом із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода