В області завершили сіяти озимий ріпак

Дата: 16-09-2016, 16:44

В області завершили сіяти озимий ріпак
От і минула перша половина вересня – настали оптимальні агрокліматичні строки сівби другої по черзі озимої культури – озимої пшениці. Озима пшениця з групи зернових досить холодостійка культура.
– Оптимальна температура проростання озимої пшениці перебуває в межах 12-20 °С, – повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За умови достатнього зволоження ґрунту сходи при такій температурі з’являються на 5-6-й день. Якщо температура вище 25 °С, висіяне насіння і проростки масово уражаються хворобами. Сівбу пшениці озимої слід починати з настанням середньодобової температури 15-17 °С і з розрахунку 50-60 діб до припинення осінньої вегетації рослин. Оптимальними строками для посіву вважається період 15-25 вересня. Сівба в оптимальні строки забезпечує найсприятливіше поєднання чинників зовнішнього середовища, добрий ріст і розвиток та високу продуктивність рослин. Проте в кожному конкретному випадку строки сівби слід коригувати в залежності від особливостей сорту, вологості ґрунту, попередника та ін. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

– Щодо вологозапасів грунту, то наразі вони майже по всій території області вичерпані, – наголосив Віталій Станіславович. – Для успішної посівної кампанії вкрай необхідний дощ. За розрахунками синоптиків, з 20 вересня у супроводі зниження температурного фону очікуються невеликі та помірні дощі. При цьому заморозків, які є небезпечними для польових та городніх культур, не очікується. Температура повітря вночі +3–+8°, вдень +11–+16°.
За даними Управління АПК в Черкаській області станом на 16.09 посівна озимого ріпаку закінчилась, озимої пшениці вже посіяно близько 4% від загальної запланованої площі, окремі райони почали сіяти озимий ячмінь та озиме жито.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода