Інвестування в енергосервіс закладів бюджетної сфери обговорили в ОДА

Інвестування в енергосервіс закладів бюджетної сфери обговорили в ОДА

Навчання з питань інвестування в енергосервіс закладів бюджетної сфери відбулося в Черкаській обласній державній адміністрації 23 вересня.  Нараду організували представники Департаменту інфраструктури та ЖКГ. Участь у заході взяли структурні підрозділи – головні розпорядники коштів обласного бюджету, в управлінні яких є будівлі, які фінансуються за кошти обласного бюджету. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

У Черкаській області діяв один ЕСКО договір, який уклали у 2016 році в Каневі. У документі йшлося про заміну освітлення у дитячому садочку «Сонечко» із ТОВ «Лед Лайт Солюшинс». Його загальна вартість сягала майже 80 тис. грн.

– ЕСКО, загалом, орієнтуються на короткострокові, до 3-5 років окупності, проєкти, а це заміна застарілого газового котельного обладнання та/або встановлення індивідуального теплового пункту, заміна вікон, дверей та системи опалення, – зазначив голова Української асоціації енергосервісних компаній, радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт.

Він зауважив, що енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, які спрямовані на скорочення замовником енергосервісу споживання або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів чи житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

– Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється лише за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів, – пояснив Корчміт.

Реалізація енергосервісу для бюджетних установ відбувається в сім етапів: відбір потенційних об’єктів енергосервісу, визначення базового рівня споживання енергоресурсів на об’єкті енергосервісу, затвердження базового рівня споживання, затвердження істотних умов енергосервісного договору, проведення закупівлі енергосервісу, укладення енергосервісного договору, оплата енергосервісу та підписання акту передачі обладнання у власність.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x