В області послугами патронатних родин скористалися понад сотня дітей

В області послугами патронатних родин скористалися понад сотня дітей

15 патронатних родин Черкащини готові допомагати дітям, які потрапили в складні життєві обставини. Їхніми послугами вже скористалися 105 дітей. Із них 66 повернули в біологічні родини, над трьома оформили опіку/піклування, 36 влаштували в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Про це йдеться на сайті  Службі у справах дітей облдержадміністрації.

Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, спрямована на створення найкращих умов для зростання дитини та подолання обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення з батьками. Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує в сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкуватися з рідними. Також вона відвідує свій дитячий садок чи школу, а не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, іншого закладу інституційного догляду дітей.

– Патронатні вихователі – це особи, які пройшли курс підготовки та за участю членів сім’ї надають послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання. Згідно з договором з місцевою владою, патронатний вихователь має забезпечити дитині особистий простір для проживання, повноцінне харчуванням, придбати необхідний одяг, сприяти спілкуванню з батьками та співпрацювати з ними, – зазначила начальниця обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова.

Нині патронатні сім’ї є в Смілі (4), Черкасах (1), Умані (1), Золотоноші (1), Золотоніському (2), Корсунь-Шевченківському (1), Кам’янському (2), Христинівському (1) та Черкаському районах (2). Загалом на Черкащині продовжується робота зі створення патронатної родини в кожному місті, районі, ОТГ, адже запровадження патронату над дитиною є важливою складовою процесу деінституалізації.

Патронат потрібен дітям, які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати зі своїми рідними, зокрема:

– новонародженим дітям, від яких відмовилися батьки;

– безпритульним дітям;

– дітям з родин, де є загроза їхньому життю та здоров’ю;

– дітям, які зазнали насильства;

– дітям, батьки/опікуни яких померли чи пропали безвісти;

– дітям, батьки чи опікуни яких потребують реабілітації, лікування на стаціонарі.

Термін перебування в патронатній родині для дитини визначається індивідуально, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках цей термін можуть продовжити до 6-ти місяців.

Водночас держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нині в Україні понад 150 патронатних родин вже змінили життя на краще понад 600 дітей. Усі, хто зацікавлені патронатом, можуть звернутися до фахівців із соціальної роботи в громаді або місцевого центру соціальних служб для консультування та ознайомлення з процесом відбору та підготовки патронатних вихователів.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x