На озимих посівах активізувались шкідники

На озимих посівах активізувались шкідники

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродслужби в Черкаській області терміново інформує агровиробників про міграцію  личинок  хлібної жужелиці (турун), гусениць старших віків підгризаючих совок у верхні шари грунту. Після перезимівлі личинки  і гусениці  поновлюють живлення на посівах озимих до заляльковування. Про це інформують у Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

 

Личинки жужелиці об’їдають листя,  пошкоджені рослини мають „змочалений“ вигляд. Гусениці совок вигризають у коренях рослин великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. Пошкодження  шкідниками рослин призводить до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин.

У зимовий період загибель ґрунтових шкідників становила від 7 до 25%, але  залишається загроза утворення вогнищ, що матимуть локальний характер із чисельністю личинок та гусениць, яка перевищує поріг шкодочинності 2-3 особин на кв2.

 

Осередок пошкодження рослин озимої пшениці личинками хлібної жужелиці виявлено в Смілянському районі (обстежена площа 0,31 тис.га, заселено шкідником 12% площі,  пошкоджено 0,2% рослин, личинки ІІІ віку за чисельності 0,3 екз на кв.м).

Тому моніторинг фітосанітарного стану озимини  під час весняного кущіння матиме важливе значення в регулюванні чисельності шкідників та у своєчасному застосуванні засобів захисту рослин згідно „Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні“ за регламентами існуючих технологій.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x