Для створення сміттєпереробного центру в Черкасах залучають китайські інвестиції

Для створення сміттєпереробного центру в Черкасах залучають китайські інвестиції

Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів мають намір побудувати на Черкащині. Для цього залучатимуть китайські інвестиції.

Наміри інвесторів облаштувати Центр сортування, переробки й утилізації твердих побутових відходів за європейською технологією обговорили на зустрічі міський голова Анатолій Бондаренко, очільник облдержадміністрації Олександр Скічко та представники товариства «Екоцентр МБО-Т» з їхніми партнерами – компанією «China Gezhouba Group Co.», Ltd.

Під час розмови Олександр Скічко наголосив, що на Черкащині досі немає жодного сміттєпереробного заводу. Хоча, відповідно до Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021–2027 років та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021–2027 роки, передбачено створення економічних можливостей для розвитку потужностей із перероблення відходів та залучення інвестицій у сферу поводження з відходами.

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I–IV класів небезпеки. І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестиційні проекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держаної влади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною, – зазначив голова ОДА.

Крім того, на виконання Національної стратегії та Національного плану управління відходами до 2030 року, в області розробляється Регіональний план управління відходами, який буде включати заходи у сфері поводження з побутовими відходами.

Про амбітні плани облаштувати Центр сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів заявляє товариство «Екоцентр МБО-Т». Цей проект у життя втілюватимуть разом із китайською компанією «China Gezhouba Group Co.» Ltd.

– Проект сміттєпереробного центру напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Наразі для його розміщення ми розглядаємо ділянку на площі 8 гектарів неподалік ПАТ «Азот», – зазначив директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко. – Ми передбачаємо облаштування технологічної лінії потужністю 40 тонн на годину, тверді побутові відходи розділятимуть на вісім фракцій, далі їх відправлятимуть для подальшої переробки виробникам вторинної сировини. Запропонована технологія не передбачає спалювання чи піролізу.

За його словами, за цією технологією вже працює більше 60-ти заводів у країнах Європи.

Компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd, яка готова інвестувати в появу такого центру, працює із 1970 року. Її головний офіс знаходиться у місті Ухань (провінція Хубей, КНР). Нині вона має 99 філіалів у 142 країнах світу.

– Компанія спеціалізується на проектах у сфері будівництва та цивільної інженерії, працює за декількома напрямками: інфраструктурні проекти (насамперед, це будівництво автомобільних доріг та гідроелектростанцій, проекти атомної електроенергетики, теплової енергетики, вітроенергетики, проекти у сфері водопостачання), розвитку проектів на умовах концесії, захисту навколишнього середовища, – розповіла голова представництва компанії China Gezhouba Group в Україні Лі Ин Ин. – Компанія дружня до природи й турбується про захист навколишнього середовища.

Наразі компанія розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів, зокрема, Черкащину через її географічне розташування. Це дозволяє співпрацювати в різних напрямках.

– Сподіваємось, що втілення такого проекту вжиття сприяло б поліпшенню екологічної ситуації в регіоні, – говорить пані Лі Ин Ин. – Це лозунг нашої компанії.

Анатолій Бондаренко під час зустрічі зазначив, що для Черкас, як і для більшості українських міст, питання поводження з твердими побутовими відходами є одним із найбільш нагальних. За його словами, наше місто має один діючий ліцензований полігон ТПВ, який перебуває на балансі спеціалізованого комунального підприємства «Черкаська служба чистости», та розташований за 15 кілометрів від міста на території Русько-Полянської ОТГ.

Загальна кількість вивезеного на полігон побутового сміття у 2020 році склала близько 96 тисяч тонн.

– Ми із задоволенням долучилися б до цього проекту на взаємовигідних умовах, – прокоментував Бондаренко. – Ми зацікавлені, насамперед, у впровадженні в місті нових екологічно безпечних технологій та систем збору і переробки відходів виробництва та споживання.

Підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між обласною державною адміністрацією та компанією ТОВ «Екоцентр МБО-Т».

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА та сайту Черкаської міськради

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x