Другий місяць осені: на які зміни та нововведення чекати українцям

Другий місяць осені: на які зміни та нововведення чекати українцям

Уже у жовтні в Україні очікують низку змін, які давно обговорюють, про основні з них пише ТСН.

 

Старт опалювального сезону

В Україні до опалювального сезону готові понад 90% об’єктів. Деякі міста готові майже на 100%.

«У підземних сховищах накопичено 18,8 млрд кубічних метрів газу, що більше показників 2017 та 2018 років. Коштів для подальшої закупівлі блакитного палива абсолютно достатньо», − запевнив Шмигаль.

Також прем’єр доручив міністру енергетики Герману Галущенку простежити виконання завдань із підготовки до сталого проходження осінньо-зимового періоду й щоденно інформувати суспільство про стан підготовки й проблемні питання.

 

Зросте вартість опалення і води

Новий опалювальний сезон розпочнеться із суттєвого підвищення тарифів на тепло та гарячу воду. У деяких містах доведеться платити на 70% більше за попередній сезон. Зростання тарифів в Україні неминуче, пояснює експертка у сфері ЖКГ Кристина Ненно. Адже держава залишила без пільг підприємства, що виробляють тепло. Їм доводиться купувати газ за ринковою ціною, а це автоматично збільшує тариф для населення.

 

Нові тарифи на електроенергію

Уряд знизив тарифи на електроенергію для 80 % домогосподарств від 1 жовтня цього року. Тариф складе 1.44 грн для тих, хто споживає менше 250 кВт на місяць.

«Для тих, хто споживає більше − тариф залишиться без змін (1,68 за кіловат.). Так само не будуть зростати тарифи на електроопалення», − зазначив очільник уряду Денис Шмигаль.

Експертне середовище з приводу зменшення тарифу розділилося. Одні поділяють оптимізм чиновників і вважають, що Кабінет міністрів зробив величезний прорив у системі тарифоутворення. Інші ж кажуть, що нові тарифи не обґрунтовані й електрику продають нижче від собівартості, а це у майбутньому, мовляв, призведе до проблем у виробників.

 

Україна повністю перейде на е-лікарняні

Від 1 жовтня Україна повністю перейде на електронні лікарняні. Оформлення всіх листків непрацездатності буде відбуватися виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров’я.

У день відкриття лікарняний одразу буде доступний в онлайн-кабінетах державних служб, які відповідають за виплати – це соцстрахування і Пенсійний фонд. Нарахування компенсації непрацездатності відбуватиметься лише після закриття лікарняного. Це також одразу відобразиться онлайн.

Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис. медзакладів уже оформлюють е-лікарняні. Загалом від початку роботи системи оформлено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність.

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x