На Черкащині навчають майбутніх фермерів

На Черкащині навчають майбутніх фермерів

Для розширення можливостей зайнятості населення в аграрному секторі, набуття необхідних знань та компетентностей у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ) впроваджено навчальний онлайн-курс із основ сільського господарства для дорослих «Школа Фермерства 2.0».

 

«Школа Фермерства 2.0» – це освітній проєкт, який реалізується громадською організацією «Покоління «ЗЕД» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням уряду Німеччини.

У межах проєкту викладачі та майстри виробничого навчання ЦПТО ДСЗ пройшли навчання за програмою «Тренінг для тренерів», отримали відповідні сертифікати тренерів та розробили понад 50 освітніх програм для курсів цільового призначення сільськогосподарського напрямку: особливості вирощування овочів відкритого та закритого ґрунту, зерняткових та кісточкових культур, вирощування квітів та декоративних рослин, набуття знань з основ маркетингу, оподаткування власної справи та питань регулювання праці в сільському господарстві.

Наразі майже 900 безробітних із різних регіонів України пройшли навчання в ЦПТО ДСЗ та працевлаштувалися.

Наприклад, у Херсонському центрі профтехосвіти безробітні на курсах цільового призначення за напрямом «Рослинництво» здобувають знання з біологічних особливостей основних сільськогосподарських культур, показників родючості ґрунту, критеріїв їх оцінки, технології хімічної меліорації солонцевих і зрошувальних ґрунтів, технології внесення мінеральних та органічних добрив, системи засобів захисту від шкідників та бур’янів. Ці знання допомагають слухачам ставати затребуваними спеціалістами в аграрному секторі та працевлаштуватися на провідних сільськогосподарських підприємствах.

Під час навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ за напрямом «Сучасні технології вирощування ягідних культур та аспекти органічного виробництва їх продукції», слухачі знайомляться із методами розмноження ягідних рослин, строками і технікою їх вирощування, засобами догляду, методами боротьби із шкідниками, технологічними прийомами органічного виробництва продукції із ягід.

Клієнти Черкаської обласної служби зайнятості також можуть стати учасниками «Школи Фермерства 2.0». Для цього варто звернутися до найближчого центру зайнятості області та розповісти про свої наміри профконсультантам.

 

За інформацією сектору інформаційної роботи ОЦЗ

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x