Батьки, колишні випускники та містяни із Золотоноші стали на захист директорки гімназії Любов Денисюк

Батьки, колишні випускники та містяни із Золотоноші стали на захист директорки гімназії Любов Денисюк

Відому не лише в Золотоноші, а й за її межами гімназію імені Скляренка очолює Любов Денисюк. Заклад успішно розвивається, є передовим у області та й Україні загалом. Та нині місцева влада вирішила звільнити очільника цієї гімназії Любов Денисюк. На її захист уже стали не лише колектив та батьки учнів закладу, але й колишні випускники та жителі Золотоноші. 

 

Золотоніська гімназія імені Скляренка відома не лише в районі, але й на Черкащині. Найбільший заклад міста, тисячі успішних випускників, сотні виграних олімпіад. Місцеві жителі переконані, що таким успіхам гімназія має завдячувати її керівнику Любові Денисюк та колективу, який сама ж Людмила Іванівна підбирала.

Гімназія Скляренка довгий час не сходила зі шпальт газет і екранів місцевого телебачення. Торік там було добудовано і з помпою відкрито басейн. Усі роботи виконувалися в рамках проекту «Велике будівництво» за кошти державного бюджету. Тоді, у жовтні 2021 року, на відкритті поряд із президентом Зеленським, новообраним депутатом Верховної Ради, ексмером Золотоноші, Віталієм Войцехівським стояла і Любов Денисенко.

Сьогодні її звинувачують у зраді і намагаються звільнити. Проте на захист директорки вже стали колектив, батьки і містяни.

 

Золотоніська влада звинуватила Любов Денисюк у тому, що вона, мовляв, покинула країну у важкий час. Хоча відверто владці про це не заявляє. Офіційна причина звільнення «за згодою сторін». Власне, сама ж Любов Денисюк запевняє, що писала заяву «під тиском» у кабінеті начальника управління освіти Золотоніської ТГ.

Авіанальоти і бомбардування першого дня війни вона зустріла, коли була у відпустці за власний рахунок. У цей час вона перебувала у Львівській області на весіллі молодшої доньки. Перед тим, зізнається Любов Денисюк, вона перехворіла на мікроінсульт.

– Війна застала мене у Львівській області. Я мала квиток на літак на п’ятницю, 25 лютого. Самі розумієте, що вилетіти не було можливості, адже всі рейси відмінили. Я шукала автомобіль чи «бла-бла-кар». Але ніхто не хотів їхати, посилаючись, що міст по Житомирській трасі підірвано, – розповіла Любов Денисюк.

За її словами, через недолікований інсульт, нервовість і постійну напругу, у неї стався повторний удар: відняло ліву сторону. Родичі вивезли її в напівживому стані в Перемишель. Там продовжили лікування.

– Коли ми прибули в Перемишель, то я відразу зателефонувала керівництву управління освіти і пояснила ситуацію. В управлінні увійшли в мій стан. Не було ніяких проблем. Я була постійно на зв’язку із колективом гімназії, який у цей час займався волонтерством. Офіційно я перебувала у відпустці за власний рахунок. Я могла б залишитися в Польщі чи поїхати в США і отримати статус біженця. Але повернулася в Золотоношу, хоча на той час ліву руку не відчувала і не могла нормально говорити, – ділиться спогадами жінка.

Людмила Денисюк мала повернутися до роботи 14 березня. Проте через черги на блок-постах, важку дорогу (добиралася 24 години), постійні пробки, приїхала в Золотоношу лише наступного дня.

– О 8 ранку я була в кабінеті начальника управління освіти. Проте акт про мою відсутність на робочому місці був складений. Розпочалася процедура звільнення. Прямо в кабінеті у мене підвищився тиск. Я не могла навіть тримати ручку в руках. Мене відпоювали пігулками, чаєм, чекали поки впаде тиск. Швидку не викликали. Чекали коли я зможу написати заяву власноруч. Я вимушена була написати, – розповіла подробиці Людмила Денисюк.

Наразі наказ про звільнення керівника гімназії підписний. Їй навіть передали трудову книжку. Однак громада і колектив гімназії вважають таке звільнення незаконним.

За словами голови Піклувальної ради гімназії Максима Лещука, коли дізналися про звільнення керівника гімназії, він отримав сотні дзвінків від батьків і випускників закладу.

– Від імені батьківського комітету можу сказати, що такі дії влади є незаконними. Вони відбулося під тиском влади. Ми вимагаємо, як орган, який дивиться за освітнім процесом у гімназії, підійти до цієї ситуації неупереджено. Ми маємо чіткі докази того, що процес звільнення був незаконним. Наша організація звернулася до всіх можливих інстанцій. Навіть подаємо звернення до очільника військової адміністрації пана Табурця, щоб він не дав у час, коли йде війна, коли в гімназії тривають волонтерські процеси, звільнити Любов Денисюк, – розповів Максим Лещук.

Любов Денисюк є депутатом Золотоніської міської ради від ВО«Черкащани». Напередодні її звільнення відбувалася сесія місцевої ради. Проте на неї вона не встигала через низку об’єктивних причин. Про неможливість бути присутньою вона повідомила…. народного депутата від партії «Слуга Народу» Віталія Войцехівського. Виявляється Віталій Олександрович продовжує керувати містом, попри те, що має депутатський мандат і мав би працювати у парламенті.

Саме неявка Любові Денисюк викликала неоднозначну реакцію Віталія Войцехівського, яка переросла у звільнення керівника гімназії.

– До мене звернулося багато депутатів з інших політичних сил. Вони висловили, занепокоєння таким станом речей. Те що відбулося, не може сприйняти нормально. Потрібно розглядати будь-яку ситуацію зі сторони людини. А в даному випадку зі сторони жінки. Зараз йде війна. І приймати такі рішення у військовий час досить сумнівно. Я вважаю, що підстав для звільнення не має, – зазначив голова фракції ВО «Черкащани» у Золотоніській міській раді Владислав Кулинич.

Він переконаний, що питання звільнення керівника найкращої гімназії Черкащини розглядатимуть на сесії міської ради. ВО «Черкащани» на виборах до парламенту не висували кандидатури від своєї політичної партії. Таким чином фактично підтримали Віталія Войцехівського….

А тим часом у гімназії плетуть сітки і збирають допомогу для військових. Колектив продовжує надсилати фото Любові Денисюк, бо вважає її справжнім і дійсним керівником…

 

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ira Krokha

Я немаю дітей , які ходили б у цю школу , але маю багато знайомих які знають директорку . І всі в один голос говорять ,що ця жінка душа і серце школи її дуже люблять діти . То це щось означає ? Ну для місцевої влади це нічого не означає . У них саме ( дєрєбан ) і вони в цей важкий час для країни викидають які їм заважають . Я надіюсь ,що це буде не тільки писанина , бо гріш нам ціна в базарний день .

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x