Про проблемні питання, що виникають під час зупинення податкових накладних

31 серпня 2017 року перший заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв вдруге у форматі скайп – зв’язку зустрівся з платниками податку на додану вартість з обговорення проблемних питань, які виникають у них під час зупинення реєстрації податкових накладних.
Цього разу на зв’язку були платники м.Золотоноші та району, Черкаського, Чорнобаївського районів та повторно м.Умані і району.
Як і минулого разу, кожен учасник мав можливість обговорити свою ситуацію з Головою робочої групи ДФС в області, дізнатись, що насправді не так з реєстрацією їхніх податкових накладних в ЄРПН та поспілкуватися й обмінятись досвідом із своїми колегами з інших районів.
Також учасники заходу отримали роздаткові матеріали «Алгоритм дій платника при зупиненні реєстрації податкових накладних».

Висновки і рекомендації:
1) Більшість з платників, яким відмовлено у реєстрації ПН/РК допустили технічні помилки при підготовці та надсиланні електронного пакету документів. Що слід пам’ятати: форма Повідомлення J(F)1312601; Повідомлення формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено; додатки додаються по кожній податковій накладній; форма додатків J(F)1360101; формат додатків PDF; розмір – не повинен перевищувати 2 мГб.
2) Мають місце і помилки в реквізитах ПН/РК в Повідомленні. Що треба зробити для упередження технічної відмови у відновленні реєстрації: в Повідомленні слід правильно вказати реквізити зупиненої ПН/РК (дата, номер).
3) Є чимало випадків, коли приєднані документи не дають змогу ідентифікувати та підтвердити операцію. При формуванні пакету документів – додатків до Повідомлення першочергову увагу слід приділити тим документам, які посвідчують факт операції (постачання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, документи підтвердження відповідності продукції тощо. Що треба знати: Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
4) Дублювання реєстрації ПН/РК (формування повторних податкових накладних з іншим номером і датою) – хибний крок і не вирішує проблеми.

Все перелічене (помилки, недбалість та неправильні дії) тільки віддаляють платника від позитивного результату розгляну направлених документів Комісією Державної фіскальної служби України.
Платникові, у разі зупинення реєстрації ПН/РК, слід ретельно опрацювати нормативно-правову базу за темою і діяти, як це передбачено за такими документами.
Водночас, як свідчить практика, платники не досить обізнані щодо нормативно-правової бази. Що зокрема треба знати: накази Міністерства фінансів України №566 (про Комісію Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації): http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0752-17 та №567 Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
постанова Кабінету Міністрів України №485 (подання та розгляд скарг на рішення Комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації ПН/РК): http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/485-2017-%D0%BF
Дізнавайтесь більше! Відео зі скайп – конференції: https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/videos/930655393755010/ Відео «Алгоритм дій платника при зупиненні реєстрації податкових накладних»: https://www.youtube.com/watch?v=pYH0wxBZYno детальний коментар «Які дії платника у разі зупинення реєстрації ПН / РК»:
https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/posts/910650455755504:0 Відео коментар щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію червневих ПН/РК: https://www.youtube.com/watch?v=tN4vNCasrI0
Також нагадуємо, що спеціально і виключно для платників податку на додану вартість Черкащини працює сервіс Головного управління ДФС у Черкаській області – приймання електронних копій первинних документів та бухгалтерської довідки просто на електронну скриньку головного управління ck.zmi@sfs.gov.ua

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x