«Туристичними шляхами Українського Поділля 2023»: у Тульчині відбувся Міжнародний форум

«Туристичними шляхами Українського Поділля 2023»: у Тульчині відбувся Міжнародний форум

Організаторами заходу стали Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад, Тульчинська міська рада та Вінницька ОВА. Близько 130 учасників прибули до Палацу Потоцьких аби обговорити актуальні проблеми розвитку туризму в Україні, обмінятися ідеями розбудови економіки громад під час війни, поділитися досвідом, поспілкуватися та побудувати партнерство. Тульчин гостинно прийняв фахівців із різних областей України: понад 10 журналістів та блогерів; 43 представники громад Вінниччини та Черкащини, серед яких голови та місцеві органи самоврядування, 20 представників бізнесу, 25 проєктних менеджерів, 28 експертів−спікерів, 10 туроператорів та турагентів,  фахівці регіонального розвитку та міжнародних донорських організацій.

Із вітаннями на початку заходу до учасників звернулися партнери, міжнародні представники та почесні гості. Серед них мер Тульчина Валерій Весняний, народний депутат Лариса Білозір, начальник управління торгівлі, сфери послуг та туризму Вінницької ОДА Вєга Кулявець. Онлайн долучились голова ДАРТ Мар’яна Олеськів, заступник голови Черкаської ОВА Олександр Турченяк, депутатка Хмельницької обласної ради Оксана Натальська.

 У панельних дискусіях офлайн та онлайн узяли участь спікери − передові фахівці в різних галузях:

 

Павло Ярмій − голова ГО «АРР ТОТГ»;

Ігор Чава − керівник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах в ДАРТ;

Тетяна Тимошенко − запрошений академік Університету Уппсала Швеція.

Ірина Захарчук − директорка заповідника та музею трипільської культури с. Буша;

Роман Григорос − представник Молдови, GRAPP Moldova;

Марина Сидоренко − національний менеджер проєкту International Trade Centre;

Вікторія Стократюк − менеджерка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження»;

Річард Розвадовськи − ключовий експерт із розвитку сільських територій, проект IPRSA;

Олександр Коваль − експерт із географічних зазначень у Закарпатській області, проект IPRSA;

Вікторія Кулакова − БФ «Це Крафт»;

Олена Павлова − засновниця проекту «Гастрогід Вінниччини», дослідниця подільської кухні;

Сергій Шандра − голова ГО «Арт−Умань»;

Ліана Роднікова − фахівець відділення інклюзивного соціально−реабілітаційного туризму Центру інтегрованих соціальних послуг;

Роман Маленков − ГО «Україна Інкогніта»;

Андрій Яровий − фахівець ГО «Україна Інкогніта».

У режимі онлайн виступали:

 

Олег Демчук − очільник Агенції сталого розвитку “АСТАР”;

Валерія Гончаренко − директорка Волинської АРР;

Владислав Чабанюк − директор ДІКЗ «Трипільська культура»;

Проф. Михайло Відейко  −  експерт по трипільській культурі;

Марія Прісакарі − Північне регіональне агентство розвитку Молдови;

Олександр Мартин − голова ГС «Асоціація виробників традиційних Карпатських високогірних сирів (ГЗ «Гуцульська овеча бриндзя»);

Западенко Ігор − заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж»;

Поза програмою форуму було підписано Меморандуми про співпрацю з громадською організацією «В дорозі» та громадською організацією «ХРИСТИЯНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ».

4−5 листопада близько 35 учасників вирушили маршрутами роад-шоу «Туристичними шляхами Українського Поділля-2023». Організатори запропонували дводенний та одноденний маршрути роад-шоу.

Учасники дводенного маршруту вранці 4 листопада поїхали за таким напрямком:  Тульчин−Комаргород−Гнатків−Стіна−Ямпіль−Буша. Оглядали Палац Балашових, завітали в гості до Анатолія Лукіянича в єдиний музей столярного інструменту України, милувалися краєвидами Стіни, спостерігали за толокою розчищення старовинного козацького цвинтаря з Романом Маленковим, відвідали краєзнавчий музей Ямполя і доїхавши до Буші, оглянули Музеї трипільської культури та ткацтва.

5 листопада по програмі був такий маршрут: Буша−Бронниця−Могилів−Подільський−Печера−Вінниця. Учасники побачили:  Державний історико-культурний заповідник «Буша» та Скельний храм в Буші, садиба Вітгенштейнів в Бронниці, прекрасний вид на Дністер та молдовське місто Атаки, музей витинанки в Могилів−Подільському, одне із семи чудес Вінниччини − Лядівський скельний монастир, а в Печері – склеп-усипальниця Потоцьких.

Учасники, які обрали одноденний  маршрут (начальник та спеціаліст відділу туризму, екскурсоводи, представник Тульчинської міської ради) поїхали за таким напрямком: Тульчин−Печера−Немирів−Брацлав−Гайсин−Умань.

Побачили прекрасний Тульчин, склеп-усипальницю Потоцьких у Печері, завод «Nemiroff» в Немирові, млинарний комплекс, збудований багатим євреєм-підприємцем, купцем 3-ї гільдії Яковом Солітерманом у підніжжя Замкової гори, орнаментальний розпис бубнівської керамік і багато іншого на Гайсинщині.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x