Музеї Черкащини створили спільний проєкт до 70-річчя області

Музеї Черкащини створили спільний проєкт до 70-річчя області

Черкаські музеї до 70-ої річниці створення області влаштували спільний мистецький проєкт. До нього також приєдналася Національна спілка художників України. Презентація під загальною назвою «І на оновленій землі…» відбулася у Черкаському художньому музеї.

 

– У кожного українця Черкаський край асоціюється з поняттям великої Батьківщини, з часом і простором єдиної України. Історичне минуле краю — Канів, Кам’янка, Умань, Чигирин — навічно відбито на скрижалях історії, воно є духовним ареалом, без якого жити і творити Україну наших днів неможливо. А велична постать Тараса Шевченка, його слово і чин як творця національного духу, визначає для українців життєвий дороговказ, – зазначають у музеї і додають, – Розмістивши такі різнопланові колекції в єдиному мистецькому просторі нам вдалося об’єднати їх у загальний концепт, презентувавши усю багатогранність етнічної та національної самобутності, виявом якої стало мистецтво.

 

Так, колекція Черкаського художнього музею представлена портретами видатних особистостей серед яких Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, поети та письменники: Василь Симоненко, Тодось Осьмачка, Микола Негода та багато інших.

Історичне минуле області репрезентовано у творах Віктора Клименка, Данила Нарбута, Юрія Вайсбурга.

Черкаська молодь представлена в експозиції виставки роботами 2022 року з міжнародної Мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА», започаткованої на початку повномасштабного вторгнення саме тут на теренах Черкас як мистецький спротив.

Єдиний мистецький простір Черкаського художнього музею об’єднав під своєю егідою також найкращі твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва музеїв Черкаського краю.

Зокрема, Черкаський обласний краєзнавчий музей, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Фонди Кам’янського державного історико-культурного заповідника, Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник.

НСХУ Черкаського осередку представлена роботами знаних Черкаських митців Володимира Яковця, Ігора Солодовнікова, Володимира Савченка, Валерія Гранька, Віталія Крижановського та арттандемом БМ Бабак-Матвєєв.

 

Про це повідомили в прес-службі Черкаської обласної ради

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba        

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x