Черкаський полігон ТПВ перевантажений на 30 %

Черкаський полігон ТПВ перевантажений на 30 %

Черкаси рухаються у напрямку модернізації системи управління побутовими відходами. Для цього планують залучити фінансування Європейського банку реконструкції і розвитку.

Днями відбулася стартова конференція з ЄБРР для узгодження зацікавленості у співпраці та подальших дій. Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко разом із директором департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Сергієм Отрешком презентували представникам банку розроблений Черкаською міською радою концепт-проєкт.

«Проєкт включає будівництво заводу з переробки відходів, будівництво санітарного полігону, рекультивацію діючого полігону ТПВ, а також покращення інфраструктури збору та транспортування відходів. Оціночна вартість першого етапу проєкту – 20−25 млн євро. Новий комплекс сприяв би вирішенню сміттєвої проблеми не лише Черкаської територіальної громади, а й навколишніх громад», − зазначає Сергій Отрешко.

Ситуація із побутовими відходами в Черкасах уже досить критична, на сьогодні існуючий старий полігон ТПВ є перевантаженим на 30 %. І на жаль, така ситуація є типовою для міст України. Починаючи з 2030 року в Україні захоронення відходів на полігонах без сортування і переробки взагалі планується заборонити. Тому єдиним виходом із ситуації є будівництво сміттєпереробних заводів.

«Вважаю, що завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку Черкаси зможуть покращити ситуацію із управління відходами, залучивши для цього, в тому числі, й грантові кошти. Сподіваюся, що протягом кількох місяців ми зможемо вийти на підписання угоди про наміри з ЄБРР і розпочати роботу над втіленням такого важливого і корисного проєкту в життя», − зауважує Анатолій Бондаренко.

 

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x