Черкаським роботодавцям компенсували майже 18 млн грн за працевлаштування ВПО

Черкаським роботодавцям компенсували майже 18 млн грн за працевлаштування ВПО

Від початку повномасштабного вторгнення 17,9 млн грн компенсовано черкаським роботодавцям за працевлаштування ВПО. Компенсаційні виплати отримали 905 роботодавців. Вони працевлаштували 1 369 вимушених переселенців. Про це розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур, інформують у пресслужбі Черкаської ОВА.

У 2024 році 84 роботодавці області отримали компенсацію за працевлаштування 89 ВПО. Наразі профінансовано 1174,8 тис. грн. Кошторис на 2024 рік для Черкащини становить 8,6 млн грн.

Загалом в Україні діє дві програми підтримки. Насамперед, це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування в умовах воєнного стану. Цей вид допомоги призначають підприємству чи роботодавцю у розмірі мінімальної заробітної плати терміном на 3 місяці. Разом із тим, якщо працевлаштований ВПО має інвалідність, то допомога надається впродовж 6 місяців.

«Важливо, аби ВПО був застрахованою особою. Тоді роботодавець може звернутися протягом п’яти календарних днів із дня працевлаштування, але не пізніше шести місяців за компенсацією, – повідомив Олександр Джур. – Звертатися можна безпосередньо в центр зайнятості, подавши відповідну заяву, або через застосунок «Дія». Відзначу, що останнім часом роботодавці більше звертаються через застосунок. Тому що це швидше та доволі просто, немає потреби кудись йти. Ми комунікуємо з роботодавцями, уточнюємо необхідну інформацію і здійснюємо виплати».

Також директор обласного центу зайнятості назвав роботодавців, які найбільше працевлаштували осіб із числа ВПО з початку дії програми. Серед них: ПАТ Уманьгаз, ПАТ «Азот», ВТФ Вікторія, ПРАТ «Світ меблів-Україна», ПРАТ «Миронівська ПФ».

Що ж стосується другої програми, то це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО з числа безробітних на умовах строкових трудових договорів. Обов’язкова умова, аби внутрішньо переміщена особа перебувала на обліку в центрі зайнятості.

Така допомога виплачується кожного непарного місяця роботи протягом року в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, але не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом. Тривалість компенсації – 6 місяців.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x