Інтерактивну мапу сміттєзвалищ створили в Черкаській області

Інтерактивну мапу сміттєзвалищ створили в Черкаській області

Понад 400 об’єктів, виділених під зберігання відходів на Черкащині, впорядкували в інтерактивну мапу. Її представили на загал в області, інформують у пресслужбі Черкаської ОВА.

Працювали над нею фахівці управління екології та природних ресурсів, а також відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОВА.

На мапі зібрано інформацію про наявні місця, що виділені для збереження відходів на території області. Цю інформацію можуть використовувати органи місцевого самоврядування під час розроблення містобудівної документації для громад, у процесі реформування чинної системи управління відходами та для підготовки місцевих планів управління відходами.

Із набуттям чинності Закону України «Про управління відходами» також оновлено вимоги до місць захоронення відходів. Так, із 1 січня 2030 року експлуатація місць розміщення відходів (полігонів, звалищ), що не оснащені системами вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, системами моніторингу викидів в атмосферне повітря та моніторингу забруднення ґрунтів і підземних вод, забороняється.

Після ухвалення на державному рівні порядку проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів, спільно з органами місцевого самоврядування формуватиметься перелік місць видалення відходів, що підлягають ліквідації чи рекультивації.

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x