У Смілянському лісгоспі сніголам пошкодив ліси на площі 350 га

Дата: 13-02-2018, 13:41

У Смілянському лісгоспі сніголам пошкодив ліси на площі 350 га
З 18 по 20 січня сніголам та снігопад, що пройшов Черкаською областю, не минув і ліси Смілянщини. Постраждала значна площа лісових масивів. Про це «Новій Добі» повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Сніголам – природне стихійне явище. Процес виникнення даного лиха проходить шляхом випадіння значної кількості опадів у вигляді мокрого снігу, за рахунок якого (за даними «Метеорологічна станція Сміла») упродовж 18-19 січня 2017 року висота снігового покриву значно збільшилася та за спостереженнями на ранок 18.01 становила 27 см, а на ранок 19.01 – 40 см. Небезпечне явище також проявило себе у вигляді налипання мокрого снігу на деревах, в результаті чого відбувався злам верхівок, стовбурів або окремих скелетних гілок, які не в змозі витримати ваги мокрого снігу.

Масштаби стихійного явища вражають – за даними проведених у Смілянському лісгоспі обстежень, найбільша втрата деревини відбулася у високопродуктивних соснових насадженнях Мліївського лісництва, де пошкодження дерев виявили на площі близько на 350 га, а це 15-20 тис. куб. м деревини, яку необхідно в найкоротші строки прибрати з лісового масиву.

Розроблення даних наслідків сніголаму будуть розпочаті при отриманні всіх необхідних документів, що дозволять усунути наслідки цього стихійного лиха. Адже невчасне прибирання дерев, пошкоджених сніголамом, може призвести до захаращення, всихання і заселення дерев шкідниками, а також до пожежі, яка може спалахнути у сонячні дні весни, що з кожним днем все ближче.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода