Міська влада продовжує фінансово підтримувати ОСББ

Дата: 12-03-2018, 21:33

Міська влада продовжує фінансово підтримувати ОСББ
Сьогодні під час оперативної наради у міськвиконкомі директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Сергій Танюк розповів про результати реалізації Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2017-2018 роки.

Також під час обговорення заступник міського голови Ігор Кривошеєв запропонував створити загальноміську концепцію утеплення будинків та визначитись з рекомендованою кольоровою гамою для черкаських багатоповерхівок, в залежності від мікрорайону. На рівні дискусії відповідну ідею підтримали також заступники міського голови Людмила Бордунос та Юрій Ботнар. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Варто зазначити, що Програма підтримки ОСББ у м. Черкаси була ухвалена 10 років тому з метою: сприяння самоорганізації співвласників будинків у нові ОСББ, покращення стану житлового фонду міста та реалізації енергоощадних заходів у багатоквартирних будинках.

У листопаді 2017 року міською радою прийнято рішення продовження дії Програми підтримки ОСББ на 2018 рік.

Сергій Танюк зазначив, що отримати кошти співфінансування можуть ОСББ, що здійснюють:
- утеплення;
- заміну вікон та дверей на енергозберігаючі;
- встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів;
- ремонт покрівлі;
- модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем;
- улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, тощо.

Основні умови та пропорції співфінансування ОСББ, передбаченні Програмою:

Протягом одного бюджетного періоду розглядається та може бути задоволене одне звернення ОСББ, асоціації ОСББ щодо виділення коштів для співфінансування капітального ремонту у будинку.

Здійснення капітального ремонту житлового фонду ОСББ передбачає дольову участь ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків для участі у Державній програмі «теплих» кредитів.

Для ОСББ, що звернулися вперше з часу створення, співфінансування надається на умовах 60/40, де 60% - кошти міського бюджету

(за виключенням робіт з утеплення та заміни вікон і дверей, де частка коштів міського бюджету - 40%).

Залучення коштів «теплих» кредитів є обов’язковою умовою для отримання коштів з міського бюджету на виконання робіт з утеплення.

При повторному зверненні ОСББ надається співфінансування з міського бюджету у розрахунку 40% від кошторисної вартості робіт.

Виділення коштів на капітальний ремонт ліфтів проводиться на умовах 70/30, де 70 % - кошти міського бюджету.

Кількість звернень протягом року щодо капітального ремонту ліфтів не обмежується.

Програмою передбачене співфінансування повної заміни пасажирських ліфтів у будинках, де вони не працювали більше 5 років, на умовах 70/30.

Також програмою передбачене відшкодування повної суми відсотків за користування кредитними коштами, залученими ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів.

Відшкодування здійснюється строком не більше 1-го року з початку дії кредитного договору.

Порівняння результатів впровадження заходів програми у 2015-2017 роках можна розглянути далі (презентація).

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода