Яким буде літо, розповів головний синоптик області

Дата: 17-05-2019, 14:57

Яким буде літо, розповів головний синоптик області
Літо очікується тепліше норми та з недобором опадів, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Середня температура сезону очікується +21º (при нормі +19º), кількість опадів 150 мм (при нормі 190 мм).

При цьому на початку та наприкінці сезону переважатиме прохолодна погода, а середина літа, особливо початок серпня – дуже тепла із частими спекотними днями. Температурні контрасти, особливо першого та останнього місяців літа можуть зумовити інтенсивну грозову діяльність із сильними локальними зливами, шквалами, градом, і, навіть – смерчем.

Теплий початок червня з денним максимумом до +30..+32º, зміниться на тривалий прохолодний період, коли нічна температура може знижуватися до +6..+8º.

У липні тепло буде стійким і рівним, з денними температурами до +30..+33º і нічними +10..+12º.

Перші 10-15 днів серпня відзначаться спекою до +34..+36º, а в решту частину місяця вже відчуватимуться «перші ознаки осені», температура вночі може знижуватися до +6..+8º.

Щодо опадів, то при невеликій кількості днів з дощами, окремі інтенсивні зливи можуть скласти досить велику місячну суму. Посушливі періоди найбільш вірогідні всередині червня та серпня , а також - на початку та наприкінці липня.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода