З липня допомога на оплату «комуналки» нараховується по-новому

Більше прибутку – менше пільг. З липня допомога на оплату «комуналки» нараховується по-новому. І залежить від доходів усіх членів родини. Кого зміни не торкнуться – знає Ірина Куйбіда.

Микола, житель Черкас: «Я тільки у відпустку приїхав із зони АТО, отримав статус учасника бойових дій. Популярно пояснили,все оформили. Ідемо по комунальних підприємствах, за якими пільги отримуємо. Оце і все. – Складно?- Ні,не складно»
Про це «Нова Доба» дізналася з сайту ВІККА.

Таких, як Микола, в управлінні соцзахисту Соснівського району приймають по кількадесят на день. Кажуть: чутки про законодавчі зміни настрахали черкаських пільговиків. І ті квапляться дізнатись, чи не позбавлять допомоги і їх. Спеціаліст відділу персоніфікованого обліку відвідувачів заспокоює: нововведення стосується не всіх.

Марина Горбенко, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку: «Звернень багато,бо люди не розуміють, що, якщо людина не працює, то і звертатись їй не треба. Треба звертатись лише працюючим особам. Для того, щоб заповнити декларацію і вписати туди доходи»
Зараз у Черкасах майже 65 тисяч пільговиків. Майже половині із них доведеться переглянути право на допомогу. Соцпрацівники з’ясують, кого позбавлять пільг узагалі, а хто ще матиме надію підтвердити потребу в них. Враховуватимуть пенсії, зарплати, стипендії та доходи від підприємницької діяльності.

Наталія Матвійчук, заступник начальник управління соціального захисту Соснівського району: «Хто отримує тільки соціальні виплати і пенсію, більше ніяких доходів не має, ті громадяни до нас не звертаються, ми самі подивимося, який розмір пенсій, соціальної виплати. Ніяких довідок надавати не потрібно, декларацію заповнювати не потрібно»

Інвалідів війни, учасників бойових дій, окремих категорії ветеранів і чорнобильців нововведення не торкнуться. За ними право на допомогу залишиться автоматично. Решті пільги надаватимуться на півроку. Потім їх знову переглядатимуть. Якщо прибуток у родині зміниться, повторно подати документи можна буде за кілька місяців. Як не поталанить і тоді – альтернативою стане субсидія.

Наталія Матвійчук, заступник начальник управління соціального захисту Соснівського р-ну: «Громадянам не потрібно також багато здавати документів,не потрібно до нас приносити якісь довід очки. Громадяни заповнюють заяву і декларацію або у нас в управлінні за місцем проживання. Або ж можуть вдома заповнити і надіслати поштою. Головне, правильно заповнити заяву. Надсилайте,а ми вже за даними,вказаними у заяві призначаємо субсидію»
Процес перегляду права громадян на пільги триватиме до 1 вересня. За цей час управління соцзахисту має перевірити всі сім’ї, що претендують на поміч.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x