«З лікарем про актуальне»: розвиток трансплантації на Черкащині

Медичні фахівці в межах відеопроєкту «З лікарем про актуальне» роз’яснюють найпоширеніші запитання пацієнтів. Трансплант-координаторка Черкаського онкодиспансеру Наталя Босенко розповіла про найважливіші етапи під час трансплантації.

Протягом 2020-2021 років у Черкаському онкодиспансері провели 13 трансплантацій нирок. Із них 4 – від посмертного донора.

– Якщо ви є пацієнтом із нирковою недостатністю 5, вам проводять замісну терапію методом діалізу або перитонеального діалізу. Звертайтеся до трансплант-координаторів за консультацією, – зауважила Наталя Босенко та додала, що фахівець розповість, як можна потрапити до електронного листка очікування, як проводиться трансплантація та які документи для цього необхідно оформити.

За словами трансплант-координаторки, у листі очікування про реципієнта є вся інформація, яка необхідна для початку процесу трансплантації. Зокрема, відомості щодо підготовки до операції, збору аналізів, необхідних методів інструментального обстеження.

Трансплантації в Україні здійснюються безкоштовно для пацієнтів, за державний кошт.

Інформація, подана у сюжеті, є результатом досліджень автора, який може не мати медичної освіти. Текст не перевіряється фахівцем на предмет точності та об’єктивності. Ця інформація не є керівництвом до дії і має бути використана тільки після консультації з вашим лікарем. “НОВА ДОБА” не закликає застосовувати або поширювати будь-які лікарські засоби, способи лікування чи медичні послуги.

 

 

Подібні публікації

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x