СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Новини » Сільське господарство

Роздрукувати        Друкована версія

Прогноз погоди на осінь від народного синоптика Володимира Бойка

Дата: 8-09-2016, 14:06.

Прогноз погоди на осінь від народного синоптика Володимира Бойка Осінь – один із найнепередбачуваніших періодів року щодо погоди. Затяжний дощ може раптово змінитися спекою, а, здавалося б, відносно спокійне повітря несподівано починає рухатися з незрозумілою силою і швидкістю. Крім того, в будь-який час може завітати в гості перший морозець або сипонути мокрий сніг. Саме тому нині практично кожен житель області – від агронома до домогосподарки – замислюється над тим, яким чином передбачити наступні дії неспокійної природи. Допомогти в цьому можуть народні синоптики – люди, які присвятили своє життя спостереженню і вивченню явищ довкілля. З одним із таких дослідників – Володимиром Бойком, який живе в Маньківці, «Нова Доба» співпрацює вже протягом багатьох років. На численні прохання читачів пропонуємо його прогноз погоди на осінь 2016 року.

Вересень
У вересні продовжиться літо з нічними температурами до 15 градусів, а денними – від 23 до 29 градусів. Особ­ливо відзначиться друга декада. У ній температура, як нічна так і денна, значно знизиться.
У першій декаді вітри будуть північно-західні, південні, слабкої помірної сили. Багато сонячних днів. Менше змінної хмарності і дуже мало похмурих днів. Уночі температура триматиметься від +10 до +15 градусів. Удень – від +25 до +29 °С. Починаючи з 9 вересня, зміняться погода і напрям вітру. Очікуються поривчасті вітри.
Друга декада продовжиться південно-західними вітрами і північно-східними, переважно помірної сили. Багато сонячних днів. Змінної хмарності й похмурих буде майже порівну. Вночі в першій половині другої декади – +8... +15 °С. У другій половині цієї декади нічна температура – від 4 до 8 °С. Удень у першій половині другої декади – +14... +20 °С, але буватиме і +23, навіть +25 градусів. У другій половині другої декади температура сягне + 18... +20 °С. З 11 вересня – поривчасті вітри, зміниться температура. Та вже з 16 вересня стоятимуть погожі дні.
Третя декада принесе північно-східні, південно-східні, помірні та рідко поривчасті вітри. Буде багато сонячних днів. Нічна температура дещо знизиться: від +6 до +10 °С. Вдень – від +23 до +25 °С. Із 23 вересня осінь почне показувати характер: погода стане примхливою, дутимуть поривчасті вітри, вірогідні опади. Зміниться температура. часто навідуватимуться вітри з півночі.

Жовтень
У жовтні температурний фон порівняно з вереснем знизиться на 4 – 10 градусів (але послідовно, в кожній декаді, починаючи з першої). В другій і третій декадах уже варто чекати нічних заморозків. Денні температури пере­буватимуть у межах +10... – +18 °С (крім першої декади, в ній іще буде досить тепло: +18... +25 °С).
Перша декада відзначиться північно-східними і східними вітрами помірної сили. Порівняно з попереднім місяцем сонячних днів буде менше, хмарних – більше. Вночі температура сягатиме від 4 до 10 градусів. Незважаючи на те, що повітря ясне і прозоре, нерідко будуть нічні заморозки. Удень спочатку температура буде в межах +18... +25 °С. Потім опуститься до +10... +15 °С. З 1 жовтня до 3-го – опади. З 4-го зміниться температура, 6-го ймовірні сильні пориви вітру. 10 жовтня вітер теж буде поривчастим, а температура різко зміниться.
Друга декада принесе північно-західні вітри, а також південно-західні, північні й південні. Рух повітря помірної сили, але буватимуть посилення і до поривчастих. Цей період характерний хмарними і малосонячними днями. Нічні температури сягатимуть +4... +10... °С. Рідко, але стовпчик термометра опускатиметься й нижче: до 0... -2 °С. Удень буде дещо тепліше: +6... +12 °С, подекуди і до +16 °С. Із 11 жовтня можливе похолодання. Туман, опади – така погода триватиме до 14-го. Потім теж кількаденне похолодання й опади. Із 16 жовтня очікуйте погожих днів. Зміниться й температура.
Для третьої декади характерні переважно південно-західні, північно-західні та північно-східні вітри. Помірні, інколи поривчасті. Сонячних і хмарних днів буде майже порівну. Вночі, на початку декади – +4... +10 °С, удень – +10... +18 °С. Усередині декади похолодає: вдень температура опуститься до +2... +10 °С, а вночі – до 0... +4 °С. В кінці місяця потеплішає до +4... +5 °С уночі й до +10... +12 °С удень. Побільшає туманів. 22 жовтня мінлива погода з поривчастими вітрами й опадами.

Листопад
У листопаді вночі середні температури опустяться до 0 °С, ймовірні заморозки. Вдень стовпчик термометра, звісно, підніматиметься над нульовою позначкою, але не надто високо. Так триватиме до 15 листопада. У другій половині місяця морозно й удень.
У першій декаді очікуємо південно-східних і східних вітрів: більше слабких і менше помірних. Сонячних днів буде багато, але й хмарних немало. Температура вночі триматиметься на позначці +1... +4 °С, але опускатиметься і до 0 °С. Удень в першій половині декади: +10... +15 °С. В другій половині першої декади опуститься до +1... +2 °С. Часто спостерігатимуться тумани.
Друга декада відзначиться південно-східними, південно-західними і північно-західними вітрами. Переважно вони будуть слабкі й помірні, часто поривчасті. Поменшає хмарних днів. Натомість прийдуть тумани й дощі. У цей час очікуємо перший сніг. Температура вночі на початку декади буде +2... +5 °С. Всередині ж і в кінці декади опуститься до -1... -7 °С. Удень температура спершу буде +4... +10 °С, всередині другої декади і в кінці – 0... -2 °С. Почастішають тумани й снігопади.
Під час третьої декади прийдуть південні, південно-західні і північно-західні вітри: слабкі, помірні, рідко поривчасті. Дні переважно змінної хмарності. Будуть і сонячні, але мало. Вночі температура ще триматиметься на позначках +3... +8 °С, але буватиме і -1... -2 °С. Удень на початку останньої декади листопада температура буде +5... +12 °С. А в кінці місяця опуститься до 0... +1 °С. Частими будуть тумани, дощі, мокрий сніг.

Народні прикмети осені

* Грім у вересні віщує теплу осінь.
* У лісі багато горобини – осінь буде дощовою, мало – сухою.
* Тепла осінь – до довгої зими.
* Якщо журавлі летять високо, не поспішаючи і перегукуються, очікується тепла гарна осінь.
* Поки листя з вишень не опало, скільки б снігу не випало, відлига його зжене.
* Якщо горіхів багато, а грибів немає – зима буде сніжна й сувора.
* Якщо восени берези жовтіють із верхівок, наступна весна буде ранньою, а якщо знизу, то пізньою.
* Хмари поодинокі – буде ясно і холодно.
* Восени зранку сиро – чекайте ясного дня.
* Павутина стелиться по рослинах – до тепла.
* Високо летять перелітні птахи восени – снігу багато буде, якщо низько – мало.
* Грім у вересні віщує теплу осінь.
* Дуже багато павутиння на бабине літо – до ясної осені та холодної зими.
* Щедрий урожай жолудів на дубі в вересні – до лютої зими.
* Якщо перший день бабиного літа ясний і теплий, то і вся осінь буде ясною і теплою, і навпаки.
* Поява комарів восени – до м’якої зими.
* У жовтні грім – зима безсніжна.
* Осінній іній – до сухої й сонячної погоди, до тепла.
* Якщо багато кизилу, буде холодна зима.
* Осикове листя лягає горілиць – до холодної зими. І навпаки: зима буде м’яка, якщо листя падає на обидва боки.

Бабине літо
Існує багато різних тлумачень назви останніх теплих днів осені: від романтичного пояснення, що цей період схожий на певний час у житті жінки, до містичного, мовляв, у цей час небом літають відьми в ступах і гублять своє сиве волосся. Насправді ж срібні павутинки розкидають маленькі павучки, які вилазять із гнізд, відчуваючи повернення нетривкого тепла. За народними віруваннями, ці павутинки нагадують про початок жіночих видів робіт – прядіння, вишивання, плетіння.
Розрізняють молоде і старе бабине літо. Молоде розпочинається 28 серпня і триває до 11 вересня. Старе настає в другій половині вересня, іноді – на початку жовтня. Тимчасове потепління викликає стійкий антициклон – масштабна зона високого атмосферного тиску. Він зумовлює суху й теплу погоду. Ночі вже свіжі, іноді з незначними заморозками, проте без сильних холодів, а дні – з комфортною температурою повітря.
Є й третє бабине літо. Воно припадає на Михайлівські дні – кінець другої декади листопада. Як правило, після нього настає зимове похолодання.

Теги: черкаси, черкаська область, прогноз погоди, Володимир Бойко, осінь, прикмети, синоптик


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS